Šéf Volkswagenu Diess nečekaně odstupuje. Nahradí ho dosavadní šéf Porsche

Nového generálního ředitele Bluma, který bude pokračovat ve své roli šéfa značky Porsche, doplní současný finanční ředitel VW Arno Antlitz, který převezme pozici provozního ředitele.

Podle tiskové zprávy se o překvapivém odchodu rozhodlo „po vzájemné dohodě“ na jednání dozorčí rady Volkswagenu. Dozorčí rada poděkovala Diessovi za jeho velké zásluhy na transformaci koncernu.

Diessova budoucnost v čele jedné z nejprominentnějších globálních firem byla během jeho čtyřletého působení ve funkci v ohrožení několikrát, připomněla agentura Reuters. Naposledy na podzim loňského roku se třiašedesátiletý manažer střetl s výkonnou radou společnosti ohledně své strategie elektrifikace a stylu řízení.

Gigafactory Volkswagen v Česku: Jaká jsou možná pozitiva a negativa?

Video se připravuje …

Gigafactory Volkswagen v Česku: Jaká jsou možná pozitiva a negativa?

Jeho odchod přichází v době, kdy koncern tlačí na to, aby porazil amerického výrobce elektrovozů Tesla, a stal se největším světovým výrobcem elektromobilů. Chystá se také uvést na burzu svou značku sportovních vozů Porsche.

“Po opravdu stresující první polovině roku 2022 se mnozí z nás těší na zaslouženou letní dovolenou,„ napsal Diess na sociální síť LinkedIn před oznámením svého odchodu.

“Zaměřím se na zákazníky, značky a na produkty,„ uvedl čtyřiapadesátiletý Blume, který má Diesse v čele koncernu, jehož součástí je i česká automobilka Škoda Auto, od září nahradit. Podle předsedy dozorčí rady Hanse Dietera Pötsche by nový šéf Volkswagenu měl společně s celou výkonnou radou pokračovat v prosazování transformace v týmovém duchu.

Jeho náhlý odchod znamená vyvrcholení střetů s odborovými svazy německého výrobce a dalšími klíčovými stranami kvůli strategii koncernu a snížení nákladů. Konec Diesse může vyvolat obavy investorů. Volkswagen je uprostřed plánování  veřejné nabídky své nejcennější značky Porsche, s cílem získat nové finanční prostředky na elektrifikaci a investice do softwaru.

Zdroj Zde