Sex roboty, ktoré sa s človekom porozprávajú. Budúcnosť sextechu vyvoláva nadšenie i obavy

14. jún 2022 o 7:27  I Platený obsah

Pri virtuálnej realite to nekončí.

Pred niekoľkými rokmi prišiel analytik, futurológ, vyštudovaný matematik a fyzik Ian Pearson so šokujúcou víziou. V roku 2035 vraj bude väčšina ľudí vlastniť erotické hračky, ktoré budú schopné využívať virtuálnu realitu.

Bohatí jednotlivci vraj už okolo roku 2025 začnú nakupovať sexuálne roboty a v roku 2050 budú mať ľudia s robotmi a androidmi sex častejšie ako s inými ľuďmi.

Hoci jeho vyjadrenia treba brať s rezervou, keďže sa ukazuje, že prinajmenšom pornografická virtuálna realita zatiaľ do úplného mainstreamu neprenikla, takzvaný sextech priemysel skutočne zažíva zlaté časy. Odhaduje sa, že v roku 2027 bude mať trh s erotickými a sexuálnymi hračkami hodnotu okolo 57 miliárd eur.

Neznamená to však, že by sa ľudská túžba po vzájomnej intimite vytratila. Technologický pokrok však spôsobuje, že sa formy jej naplnenia budú meniť. A to sa už deje.

Technológie totiž vstupujú do oblasti lásky, vzťahov a najmä sexuálneho zbližovania zásadným spôsobom.

Katalyzátorom zmien bola pandémia, pre ktorú sa väčšina ľudí vo svete musela sociálne izolovať a trávila viac času osamote. Príťažlivou komoditou sa tak stali sexuálne roboty, erotické hračky a pomôcky, spomínaná virtuálna realita a svoju rolu zohrali aj staré známe zoznamovacie aplikácie, cez ktoré sa ľudia zbližovali aspoň na diaľku.

„Sex vyzeral v uplynulých rokoch veľmi odlišne v porovnaní s minulosťou, či už ide o vznik nových technológií, alebo o nové druhy sexuálneho správania,“ okomentovala Debby Herbenicková, jedna z autoriek veľkého amerického výskumu, ktorý vyšiel minulý rok.

Ten medzi rokmi 2009 a 2018 sledoval sexuálnu aktivitu v rôznom veku a zistil, že ľudia majú menej sexu než kedysi. Z komerčného hľadiska niet pri takomto stave lepšej príležitosti, ako ešte viac rozvinúť rozličné technologické vymoženosti v sexuálnej oblasti a ľudí tak motivovať k obohateniu sexuálnych zážitkov.

Súvisiaci článok OnlyFans ponúka explicitný obsah pre fanúšikov, podľahli mu celebrity aj Slovenky Čítajte 

Aj neživá Harmony zahreje

Možnosti sú pestré a karty v sex techu pomaly, ale isto miešajú, napríklad produkty založené na umelej inteligencii (AI).

„Strašidelne realistická sexuálna bábika – dokáže žmurkať, usmievať sa, vzdychať a dokonca s vami viesť rozhovor.“ Týmito slovami okomentoval magazín New York Post najnovšiu generáciu sex robotov, ktoré len pred zopár rokmi začali prichádzať na trh.

Celý článek zde |