Silničáři začnou s opravou zrekonstruovaného úseku D1. Chtějí využít dobrého počasí

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v úterý začne s opravou nedávno rekonstruovaného úseku dálnice D1 mezi 65. a 66. kilometrem na Benešovsku, na němž je nekvalitní beton. ŘSD chce využít aktuálního dobrého počasí, uvedl na Twitteru mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

„Už dopoledne začneme omezením směru na Prahu do jednoho jízdního pruhu a rozmístíme nové dopravní značení. Totéž čeká o něco později i směr na Brno,“ informoval Rýdl. Podle něj dodavatelská firma určitě stihne výměnu betonu do konce září. Po dobu omezení povedou dva zúžené pruhy v každém směru.

Zajímavost :  mBank už umí okamžité platby i v aplikaci

Na 600 až 800 metrů dlouhém úseku ve směru na Prahu, který byl po rekonstrukci otevřen před rokem, není kvalitní beton. Problémy zjistilo ŘSD zhruba na 130 metrech dálnice, beton by zřejmě nevydržel přes letošní zimu. S dodavatelskou firmou Eurovia se ŘSD domluvilo na způsobu opravy, Eurovia podle mluvčí společnosti Ivety Štočkové zaplatí náklady.

Podle ředitele úseku kontroly kvality staveb ŘSD Jiřího Hlavatého problém vznikl pravděpodobně kvůli špatnému technologickému postupu. Kontroly ostatních úseků D1 problémy neukázaly.

Video: Řidič na D1 vybrzdil vězeňskou sanitku. Policie hledá svědky

Zajímavost :  Čína stopne stavbu uhelných elektrárny v zahraničí. Doma si jich ale postaví desítky

Řidič na D1 vybrzdil vězeňskou sanitku. Policie hledá svědky | Video: Policie ČR

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO