Skončí aukce Paláce Broadway v Praze, vyvolávací cena je přes miliardu

Praha – Dnes v poledne skončí elektronická aukce Paláce Broadway v Praze 1. Jde o prodej s nejvyšší minimální cenou za dobu existence Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Vyvolávací cenu úřad stanovil na 1,05 miliardy korun. Dům ze 30. let 20. století patří k největším funkcionalistickým stavbám v historickém jádru Prahy.

Fotogalerie

Dražba v úterý ráno začala, protože kauci 20 milionů korun složil nejméně jeden zájemce. Minimální navýšení ceny je 200.000 korun. Šanci dorovnat cenu z aukce dostane po jejím skončení současný nájemce, jinak ÚZSVM uzavře smlouvu s vítězem výběrového řízení. Nájemce dostane také šanci podat nabídku ve výši vyvolávací ceny, pokud v dražbě nepadne příhoz. Když o budovu neprojeví zájem, aukce se bude opakovat.

Zajímavost :  ŘSD zahájilo stavbu úseku dálnice D55 ze Starého Města do Moravského Písku

ÚZSVM převzal komplex Paláce Broadway do svého majetku v roce 2016 od tehdejší státní Správy železniční a dopravní cesty (nyní Správa železnic). Objekt s obchody, divadlem, restauracemi a kancelářemi draží, protože o něj neprojevila zájem žádná státní instituce.

Dosud nejvyšší částku 790 milionů korun získal stát podle ÚZSVM z prodeje areálu na náměstí Republiky v Praze. Další z nejvyšších částek přinesla dražba pražského areálu U Půjčovny, který se po 100 příhozech prodal za 355,1 milionu Kč.

Zajímavost :  Lukašenkov trest: jedenásť rokov pre flautistku a desať pre básnika

Reklama

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO