Slovensko nestíchlo ani po útoku na premiéra. Polícia registruje vyhrážky politikom, zvýšila aj ochranu médií

Informačné embargo = žiadne informácie

Generálna prokuratúra uvalila na prípad pokusu o vraždu predsedu vlády informačné embargo, polícia preto nič z vyšetrovania nebude zverejňovať.

Polícia zvýšila ochranu škôl, v okolí budovy parlamentu aj redakcií médií. Solák doplnil, že pribudli aj hybridné hrozby.

Vyhrážky zastrelením smerovali napríklad na Branislava Becíka, predsedu Nitrianskeho kraja. V súvislosti s tým podal trestné oznámenie. Becík je členom strany Hlas-SD, poslancom parlamentu a lídrom kandidátky svojej strany do volieb do Európskeho parlamentu.

Zajímavost :  Dobré ráno: Politici volajú po pokoji, no za jeden stôl si nesadnú

V stave vyšetrovania

Policajná inšpekcia vyšetruje únik videa s podozrivým z útoku z policajnej stanice a únik fotografie občianskeho preukazu páchateľa na sociálne siete. Zatiaľ nie je jasné, ktorí policajti za týmito činmi stáli.

Solák na tlačovke potvrdil, že týmito vecami sa zaoberá inšpekcia. Povedal tiež, že v súvislosti s dianím po útoku na Fica zatiaľ žiadny policajt nebol postavený mimo služby.

Zajímavost :  NAKA zastavila trestné konanie proti Blahovi. Ten si zavesil obraz Che Guevaru namiesto prezidentky Čaputovej

Prípadom sa zaoberá oddelenie závažnej kriminality slovenskej generálnej prokuratúry. “Viac informácií nie je možné teraz poskytnúť vzhľadom na aktuálne pokračujúce procesné úkony,” uviedla hovorkyňa generálnej prokuratúry Zuzana Drobová.

Pozrite si celú tlačovú konferenciu polície.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO