Slovensko už takúto situáciu zažilo, Zemanov zdravotný stav zatajujú

Deň po voľbách Zemana odviezli do nemocnice.

BRATISLAVA. Pred viac než 20 rokmi sa slovenský prezident Rudolf Schuster ocitol vo vážnom zdravotnom stave. V noci zo 14. na 15. júna 2000 ho hospitalizovali v teraz už neexistujúcej Nemocnici ministerstva vnútra s vysokou horúčkou.

Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

„Smrť visela doslova na vlásku. Dokonca neskôr som sa dozvedel, že farár z Modrého kostolíka mi dal posledné pomazanie. Rok po tejto sviatosti som sa s kňazom stretol a ten mi povedal, že keď mi dával posledné pomazanie, tak som sa pohol a on bol presvedčený, že prežijem,“ povedal vtedajší prezident pre TASR.

Zajímavost :  Volby 2021 ONLINE: Zeman se připravuje v Lánech na povolení vyjednávání a chystá se volit

Vláda dva týždne po tom prevzala časť prezidentských kompetencií. Mohla tak napríklad vetovať zákony, ktoré prešli parlamentom. Schusterov stav sa po mesiaci a pol zlepšil a koncom augusta si právomoci vzal späť.

Vo vážnom zdravotnom stave je aktuálne aj český prezident Miloš Zeman. Cez víkend, keď sa konali v krajine voľby do dolnej komory parlamentu, hlavu štátu odviezla záchranka do nemocnice. V čase, keď prebiehajú rokovania o zostavení novej vlády, tak situáciu komplikuje Zemanova neprítomnosť.

Zajímavost :  Trikrát som vyhorela a zrazilo ma auto. Až rakovina prsníka ma v živote posunula

Po voľbách má prezident tri hlavné úlohy

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO