SME Minúta: Ruské jednotky obsadili niekoľko obcí pri Severodonecku a Lysyčansku, potvrdili Ukrajinci

Ruské jednotky obsadili niekoľko obcí pri Severodonecku a Lysyčansku, informovala agentúra Reuters s odvolaním sa na ukrajinské úrady. Už predtým sa objavili správy, že Rusi kontrolujú celý Severodoneck okrem chemického závodu Azot.

Oblastný gubernátor spresnil, že ruskí vojaci obsadili obec Toškivka, ktorá sa nachádza južne od Severodonecka. Ukrajinský generálny štáb vo svojej večernej správe zasa oznámil, že sa ruské vojsko zmocnilo aj dedín Pidlisne a Myrna Dolyna, ktoré ležia viac na západ.

„Bohužiaľ, nepriateľ na ňu vyslal obrovské množstvo výzbroje a vojakov a Toškivku obsadil,“ povedal podľa Reuters gubernátor Serhij Hajdaj v ukrajinskej televízii, čím potvrdil predchádzajúce správy o jej okupácii. Proruskí separatisti o dobytí Toškivky informovali už v pondelok.

Ukrajinský generálny štáb zároveň pripustil, že ruské invázne jednotky zaznamenali čiastočný úspech v oblasti pri obci Hirske.

V Lysyčansku podľa Hajdaja ukrajinské jednotky držia svoje pozície, napriek tomu, že čelili intenzívnemu ostreľovaniu ťažkým ruským delostrelectvom. (ČTK)

Celý článek zde |