SME Minúta: V Bachmute pokračujú ťažké boje s veľkými stratami na oboch stranách

Ruská invázna armáda naďalej sústredí hlavné úsilie na vedenie útočných akcií v smeroch na Lyman, Bachmut, Avdijivku, Marjinku a Šachtarske, uviedol v hlásení ukrajinský generálny štáb. Obrancovia v týchto miestach odrazili 92 nepriateľských útokov.

Rusi pokračujú v útokoch na Bachmut a okolie. Britské ministerstvo obrany v sobotu vo svojej analýze vývoja bojov na Ukrajine uviedlo, že žoldnieri ruskej Wagnerovej skupiny za posledné dni prevzali kontrolu nad väčšinou východnej časti Bachmutu. Frontová línia sa tam podľa neho teraz nachádza v centre mesta – pri rieke Bachmutky. Z miesta sa podľa neho stala „vražedná zóna“, keďže ukrajinskí obrancovia môžu viesť paľbu z opevnených budov na západe mesta, ktorý majú stále pod kontrolou.


Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

Šéf ruských žoldnierov Jevgenij Prigožin hlásil ovládnutie východnej časti Bachmutu, ktorý sa Rusi snažia dobyť už niekoľko mesiacov a stal sa jedným z hlavných ohnísk súčasných bojov, pred niekoľkými dňami.

„Na kupjanskom a lymanskom smere nepriateľ udržiaval významnú vojenskú prítomnosť v oblastiach hraničiacich s Ukrajinou, aby zabránil presunu našich jednotiek do iných oblastí,“ uviedol ukrajinský generálny štáb s tým, že invázne sily sa na niektorých miestach v tejto lokalite neúspešne pokúsili prelomiť ukrajinskú obranu. Neúspešné ruské útoky hlásia aj z okolia Avdijivky či Marjinky.

(ČTK)Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO