Smer hovorí o mieri, myslí tým kapituláciu Ukrajiny. Päť zavádzajúcich výrokov Roberta Fica

17. mar 2023 o 19:40  I 

Smer dlhodobo odmieta vojenskú pomoc Ukrajine.

BRATISLAVA. Ak by o medzinárodnej pomoci Ukrajine rozhodoval Robert Fico, Rusko by už po roku svojej agresie mohlo mať spoločnú hranicu so Slovenskom.

Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

Smer síce často hovorí, že je za okamžitý mier, zamlčiava však, že v skutočnosti hovorí o tom, že Ukrajina by musela prestať brániť svoju územnú celistvosť a zrejme sa aj vzdať svojich území. „My sme za mier,“ povedal Fico naposledy v piatok.

Keď však novinári začiatkom týždňa konfrontovali jedného z poslancov Smeru Mariána Saloňa so sériou otázok, vycúval z nich, že nie sú naňho. „Mier, čím skôr mier. Zasielanie zbraní nevyrieši nič,“ tvrdil najskôr Saloň.

Načítavam…Za migy by sme mohli získať jednu z najväčších vojenských akvizícií doteraz (16. 3. 2023)“

Na otázku, akú motiváciu podpísať mier by Rusko malo, ak by sa Ukrajina pre nedostatok zbraní prestala brániť, Saloň povedal: „To ja mám ako vedieť?“

Už pred rokom po napadnutí Ukrajiny pritom Rusko svojou pôvodne rozsiahlou ofenzívou preukázalo, že sa pokúša získať čo najväčšiu časť ukrajinského územia, od čoho však muselo po úspešnej obrane Ukrajiny upustiť.

Smer v šírení prokremeľskej rétoriky pokračoval aj v piatok, keď reagoval na rozhodnutie vlády o darovaní stíhačiek MiG-29 Ukrajine. Rozoberáme päť výrazných výrokov z tlačovej konferencie Roberta Fica.

1. „Darovanie migov je aktom otvoreného nepriateľstva voči Ruskej federácii.“

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO