Šoférov čaká pod Strečnom ťažké leto, práce na moste komplikujú dopravu

21. júl 2022 o 9:31  I Platený obsah

Cestári sľubujú rýchlejšie ukončenie rekonštrukcie.

ŽILINA. Motoristov, ktorí prechádzajú popod hrad Strečno, čaká ťažké leto. Slovenská správa ciest spustila počas turistickej sezóny rekonštrukčné práce na moste na Košickej ulici v Žiline. Problémový tranzit cez mesto bude až do 21. augusta ešte zložitejší.

Na hlavnom ťahu menia poškodené a nefunkčné dilatačné mostné závery. V smere Žilina – Martin prechádzajú motoristi po moste, no v opačnom smere musia zísť z cesty I/18 a obísť opravovaný úsek okolo žilinskej Celulózky.

Prečítajte si tiež Tisovu ulicu nepremenovali, poslanci vo Varíne avizujú vyhlásenie referenda Čítajte 

Dostať sa do Žiliny, ale aj von z mesta je v horúcom počasí skúškou trpezlivosti. Od prvého dňa stavebných prác začala doprava na ceste medzi Žilinou a Martinom kolabovať. Horšie, že vodiči nemajú na výber. Na obchádzkovej trase cez Terchovú veľa nezískajú. Aj tam dopravu komplikujú rozsiahle rekonštrukcie.

Strečno za dve hodiny

Na preťaženej ceste pod Strečnom stačí málo, aby sa vytvorili kolóny. Administrátor dopravného infoservisu Ako je na tom Strečno upozorňuje, že často stačí jedno auto s defektom alebo poruchou a takmer okamžite sa to prejaví na prejazdnosti tohto úseku.

Doprava

Celý článek zde |