[Souhrn článků] + Německý regulátor volá po globálních pravidlech pro kryptoměny

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Německý regulátor volá po globálních pravidlech pro kryptoměny

Německý federální úřad pro finanční dohled (BaFin) v nedávném prohlášení zdůraznil důležitost vytvoření globálních pravidel pro specializovaná finanční centra. Regulátor zdůraznil, že kryptoměny, ačkoli přinášejí mnoho příležitostí pro inovace a růst, také představují rizika, pokud nejsou správně řízeny. K tomu, aby se zabránilo zneužití a potenciálním finančním krizím, je nezbytné mít soubor globálních pravidel. [1]

Podívejte se také na náš kalendář akcí, ať vám neunikne žádná kryptoměnová událost.

Analýzy a trhy

18. 9. 2023 Analýza – Býčí týdenní svíce pro bitcoin, cíl 31 500 USD je aktuální

Bitcoin zakončil další týden, což je právě událost, na kterou jsme tolik čekali. Proč? Protože kurz bitcoinu během týdne plněji otestoval supportní pásmo okolo 25 000 USD. A týdenní close dopadlo přesně tak, jak býci potřebovali. Což si za okamžik ukážeme na cenovém grafu. Je proto cenový cíl na 31 500 USD pořád aktuální?

Trhy pod lupou: Burzovní svět naruby, přijde střet s realitou? Bitcoin roste, akcie stagnují

Kdo sleduje burzovní trhy od začátku spuštění restriktivní měnové politiky, může být překvapen, jak jsou prakticky stejné události interpretovány různorodě. Ani po roce a půl nevíme, zda směřujeme k jedné z největších finančních katastrof, která má potenciál překonat tu z roku 2008, nebo jsou všechny obavy přehnané, vše funguje dobře, míra nezaměstnanosti neroste a přistání po inflaci bude měkké, jako když skáčeme do peřin.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Dominance bitcoinu se vrací nad 50 %

S tržní hodnotou více než 523 miliard dolarů a aktuální cenou 26 940 dolarů (údaj platný v době psaní článku) se Bitcoin znovu dostal na výsluní. Opět tak tvoří více než polovinu celého trhu s kryptoměnami.

Další pokus býků zamítnut – trh čeká na rozhodnutí Fed

Býci se do toho opřeli hned včera ráno a cena bitcoinu stoupala až otevření newyorské burzy, kdy došlo k vystřízlivění a na hranici 27 400 USD i k zamítnutí. Cena se během hodiny vrátila do pásma kolem 26 600 USD, kde se držela skoro celý víkend. Dnes začíná FOMC meeting. Trh ale vyčkává až na jeho zítřejší závěr a následné vystoupení Jerome Powella, předsedy Fed.

Ray Dalio: Držte hotovost a vyvarujte se nákupu dluhopisů

Ray Dalio, přední ekonom a zakladatel Bridgewater Associates varuje investory před nákupem dluhopisů a radí jim držet se v současném ekonomickém klimatu hotovosti.

5 trendů v oblasti umělé inteligence pro rok 2023

Zde naleznete několik klíčových AI trendů, které se v nadcházejících letech budou rozvíjet. Od růstu asistentů s umělou inteligencí až po vzestup generativní umělé inteligence.

Europol chválí blockchain, ale kritizuje DeFi kvůli rostoucí kriminalitě

Europol ve své nedávno zveřejněné zprávě vyzdvihuje nezávislost a ochranu, kterou nabízí technologie blockchain, zároveň však vyjadřuje obavy z rostoucí kriminality v oblasti decentralizovaných financí (DeFi).

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Pro další obsah se neváhejte přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO