Španělsko se chystá na spuštění bitcoinového ETF

Bitcoinové ETF se staly velkým hitem, zejména od uvedení prvního futures ve Spojených státech amerických. V reakci na prvotní úspěch španělská finanční společnost Banco Santander se chystá uvolnit svůj vlastní bitcoinový burzovně obchodovaný fond (ETF).

Bitcoinové ETF ve Španělsku

Chuť po kryptoměnách roste nebývalým tempem. Španělská banka Banco Santader si uvědomuje potřebu vyhovět této poptávce a podle nejnovějších zpráv je v současné době v závěrečné fázi spuštění bitcoinového ETF.

Zatímco nejnovější vývoj přichází v době, kdy nedávné spuštění amerického bitcoinového ETF podnítilo růst podkladového aktiva, výkonná prezidenta Banco Santader Ana Patricia Botin prozradila, že tento produkt zkoumali již nějakou dobu.

„Jsme lídrem v oblasti kryptoměn. Vydáváme první dluhopis na blockchainu. Nyní se chystáme nabídnout kryptoměnové ETF.“

Pokud bude bitcoinové ETF schváleno regulačními orgány, bankovní investiční nástroj by byl první svého druhu, který by španělská banka uvedla na trh. Botin neprozradila žádné další podrobnosti ohledně nového produktu.

Španělské regulační klima v posledních týdnech zaznamenalo zvýšený zájem o obchodování s kryptoměnami. Minulý týden Španělská banka požádala finanční subjekty v zemi, aby podaly zprávu o svých obchodních vztazích s poskytovateli kryptoměnových služeb a expozici digitálním aktivům.

Kromě toho se španělský úřad také zeptal bank na jejich plány vydávat tokeny nebo nabízet různé služby, jako je úschova, obchodování nebo platební funkce pro kryptoměnová aktiv, a podrobně popsat jejich plány do roku 2024.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 66 198 USD dle KMC.

Závěr

Španělsko v poslední době zaznamenalo obrovský nárůst zájmu o kryptoměny, převážně u institucionálních investorů. Reagují tak na rostoucí poptávku účastníku kryptoměnového trhu. Celou zprávu deníku Okdiario si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO