Spuštění spotového ETF na Ethereum se očekává 18. července

Přední analytik ze společnosti Bloomberg očekává brzké schválení ETF na Ethereum po nedávných úpravách registrací, i když detaily o poplatcích zatím nebyly zveřejněny.

Brzké schválení Ethereum ETF

Přední analytik z Bloombergu Eirc Balchunas očekává, že spotové ETF na Ethereum ve Spojených státech spustí již 18. července. Datum stanovil po poslední sérii regulativních úprav, které vyžadují, aby společnosti upravily svá registrační prohlášení a znovu podaly své žádosti.

V posledních podáních, která se týkají různých spotových ETF na Ethereum, byly zaznamenány pouze minimální změny. To naznačuje, že před spuštěním nového finančního produktu nejsou žádné významné překážky. Změny se totiž týkají především administrativních úprav a drobných regulačních detailů, které požaduje SEC na dodržování předpisů v kryptoměnovém sektoru.

Zajímavost :  Poprvé od začátku ruské agrese na MPO zasedla česko-ukrajinská Mezivládní komise

Mezi společnostmi, které aktualizovaly svá registrační prohlášení, patří VanEck, který přejmenoval svůj produkt na VanEck Ethereum Trust, a 21Shares, které podalo novou registraci pro svá spotová ETF na Ethereum. Dále Grayscale představil upravené fily pro svůj rozsáhlý Ethereum Trust a ekonomičtější verzi tohoto trustu. Další velké finanční instituce, jako Franklin Templeton, Fidelity a BlackRock, rovněž oznámily změny ve svých registračních prohlášeních.

Přestože tyto firmy nedávno aktualizovaly své registrace, informace o poplatcích pro nová ETF zatím nebyly zveřejněny. Očekává se, že finální kolo aktualizací, které bude zahrnovat i detaily o poplatcích, předchází oficiálnímu spuštění produktů.

Zajímavost :  Nechce byť atrakciou pre svoje znevýhodnenie. Chce, aby zaňho hovoril talent a schopnosti

Nedávné úpravy přinesly několik drobných změn. Například registrace VanEck odstranila konkrétní regulatorní jazyk týkající se úschovy, zejména sekci popisující, jak by byly spravovány výběry Ethereum prostřednictvím vybraného správce fondu.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 59 191 USD dle KMC. Cena ETH se pohybuje okolo 3 118 USD.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ. Další informace o vývoji ceny kryptoměn naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO