Srí Lanka skolabovala, po páde prezidenta dúfa v návrat turistov

11. júl 2022 o 17:56  I Platený obsah

Protestujúci v dovolenkovom raji sa kúpu v prezidentskom bazéne.

KOLOMBO, BRATISLAVA. Elektrina na Srí Lanke niekedy nefunguje aj desať hodín denne a mobilný internet nezvláda nápory. Minister energetiky varuje, že za niekoľko dní zrejme dôjde benzín v celej krajine, právo na pohonné látky má už iba hromadná doprava. Aj letecké spoločnosti dostávajú upozornenia, že bez plnej nádrže, v ktorej je dosť aj na spiatočnú cestu, sa na ostrove neoplatí pristáť.

Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

Obľúbená turistická destinácia sa už mesiace zmieta v ekonomickom a politickom chaose. Po týždňoch protestov demonštranti cez víkend obsadili rezidenciu prezidenta, sídlo jeho kancelárie aj Temple Trees, sídlo premiéra, kde začali demonštrantom variť jedlo.

Obsadenie rezidencií a sľub prezidenta, že odstúpi, môže ukončiť éru vlády dvoch bratov, ktorí ostrovný štát priviedli ku kolapsu. Srílančania veria, že turisti sa na ostrov čoskoro vrátia a zachránia ekonomiku ostrova.

Útoky, covid a korupcia

V roku 2019, desať rokov po skončení občianskej vojny, označil knižný bedeker Lonely Planet Srí Lanku za najlepšiu krajinu na návštevu. Lonely Planet oceňovalo „zmes náboženstiev a kultúr, nadčasové chrámy, bohatú a dostupnú divokú prírodu, rastúcu surferskú scénu a ľudí priateľských napriek desaťročiam konfliktov“.

Celý článek zde |