Srovnejto přináší lidem 10 rad, jak ušetřit při skokovém zvýšení záloh na energie

„Domácnosti, které byly zvyklé platit zálohy ve výši několika tisíc korun měsíčně, se tak najednou ocitly v situaci, kdy jejich výdaje na energie dosahují částek v řádu deset tisíc korun a více,“ vysvětluje Aleš Fojtík, expert na energie společnosti Srovnejto.cz. „Lidé jsou rozhořčeni, že jejich původní dodavatel nedodrží slib ohledně dodávky levné elektřiny a v podzimních měsících musejí rychle řešit nového dodavatele, a navíc hledat rezervy, ze kterých pokrýt extrémní částky na zálohách,“ dodává.

Výrazné zdražení energií a zvýšení záloh se však brzy dotkne řady dalších zákazníků. Od začátku roku již navýšení cen všichni velcí dodavatelé ohlásili nebo se to u nich očekává.

Přestože se teď spousta lidí bude snažit na spotřebě energií šetřit, výsledek se projeví až ve vyúčtování. Do té doby bude potřeba platit výrazně vyšší zálohy, které si však mnoho domácností momentálně nemůže jednoduše dovolit. Srovnejto.cz, jako největší český srovnávač a poradce pro rodinné výdaje, proto ve spolupráci s odborníky z oboru sestavil desatero rad, které pomůže všem zákazníkům se s touto situací co nejlépe vyrovnat.

„Je to pro mnoho lidí nová situace a hodně jich netuší, jak si s ní poradit. Věřím, že naše desatero by pro ně mohlo být návodem, jak se v situaci rychle zorientovat a zvolit správné kroky, které jim ušetří nejen nervy a čas, ale i peníze v řádu tisíců korun,“ říká Aleš Fojtík.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO