Stále tu má firmy a čelí vyšetrovaniu. Ako si Vadala odskočil do Michaloviec

3. júl 2022 o 19:00  I Platený obsah

Trest deväť rokov a štyri mesiace zrušili.

BRATISLAVA. Bol ústrednou postavou posledného článku zavraždeného novinára Jána Kuciaka, policajný agent nahral jeho slová o kupovaní si colníkov, policajtov aj SIS-károv a v Taliansku ho súdili za pašovanie drog.

Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

Antonino Vadala sa pred niekoľkými dňami ukázal na Slovensku, čo potvrdili zdroje Denníka Korzár aj denníka Plus jeden deň.

Pri prepustení z talianskeho väzenia v Turíne hovoril novinárom, že sa pravdepodobne vráti do obce Bova Marina, odkiaľ pochádza. Je to dedina na juhu Talianska, v Kalábrii. Teraz sa na niekoľko dní ukázal v Michalovciach, kde do vraždy býval, a potom podľa informácií SME odišiel naspäť.

Nie je jasné, čo tu Vadala robil, jeho rodina o tom odmieta komunikovať.

„Úrad špeciálnej prokuratúry nebude podávať informácie k skutkovým okolnostiam vyšetrovaných vecí a najmä k skutkovým zisteniam, ku ktorým dospel,“ odpovedala Jana Tökölyová, hovorkyňa Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky.

Zrušené odsúdenie

Taliansky podnikateľ v agrosektore žil 14 rokov na Slovensku, najmä v Trebišove a jeho okolí. Stal sa známym najmä pre svoj vzťah s asistentkou šéfa Smeru Roberta Fica Máriou Troškovou, keď bol Fico druhýkrát premiérom.

Celý článek zde |