Středoafrická republika představila projekt Sango a zklamala svět

Událost Sango Genesis byla objevná. Prezident Středoafrické republiky je zřejmě stejně zmatený jako starosta MiamiCoin Francis Suarez a starosta New Yorku Eric Adams. Oba byli zvoleni pod bitcoinovou platformou a poměrně rychle změnili náladu. Prezident Faustin-Archange Touadéra zase zřejmě pochopil matematický zázrak, kterým bitcoin je, a učinil z něj ve Středoafrické republice zákonné platidlo. Jen aby o pár měsíců později spustil vlastní minci.

Sango Coin a krypto ostrov

Bohužel se ukázalo, že projekt Sango je slátaninou módních slov a polotovarů. Středoafrická republika se rozmáchla a obrovsky narazila. Spustili minci, projekt metaverse, skutečný krypto ostrov a chtějí tokenizovat všechno pod sluncem. Iniciativa “Sango crypto hub”, jak se sama označuje, se snaží být vším a všude najednou.

Prezident Faustin-Archange Touadéra představil vlastní kryptoměnu Středoafrické republiky s naparovacími slovy:

“Sango Coin bude měnou nové generace pro Středoafrickou republiku.”

A to se mu podařilo. Proč by to potřebovali, když bitcoin už je zákonným platidlem? Aby toho nebylo málo, Sango Coin bude kryt bitcoinem. Nevysvětlili, jak přesně to bude fungovat. Ani nezmínili, co se stalo s UST/Lunou, posledním projektem, který jako rezervu používal nestabilní aktivum, jako je bitcoin.

Sango: Slib jasné regulace a blockchain

Kromě toho Středoafrická republika slíbila jasnou krypto regulaci a oznámila, že plánuje tokenizaci přírodních zdrojů země. Proč by k tomu potřebovali blockchain?

“Po celé zemi jsou diamanty. Železo, měď, koltan, lithium, kobalt a další strategické nerosty, které jsou dnes známé a identifikované,”

– tvrdil prezident na akci Sango Genesis Event. Jaká reálná práva k těmto nerostům by vstup do blockchainu znamenal?

Poněkud rozumnější plán: SAR plánuje digitalizovat systém pozemkového katastru v zemi a využít k tomu technologii blockchainu. Mohli by to však udělat efektivněji pomocí centralizované databáze, protože registr je jednoznačně vládní záležitostí. Ještě matoucí než tokenizované komodity je projekt Sango, který slibuje “jedinou metaverse podpořenou realitou”. “Krypto ostrov” bude jak projektem metaverse, tak skutečným místem s nízkými daněmi u řeky Oubangui.

Nejasný jazyk a tokenizované vše

Prezident Faustin-Archange Touadéra pozval všechny na svou akci 3. července. Použil přitom stejný vágní jazyk, který trápí zákon o bitcoinech ve Středoafrické republice. A nyní je už jasné, proč:

Skvělý přístup, špatný základ…

“Občané získají na všech úrovních, budou žít v zemi v plném ekonomickém rozvoji, což znamená zaměstnanost a prosperitu,”

– slíbil prezident jen pár minut poté, co ztratil veškerou důvěryhodnost. Jen aby vzápětí shodil svou bombu pravdy a část z ní získal zpět:

“Pro nás už formální ekonomika nepřipadá v úvahu.”

Závěr

Je pravda, že velká slova nejsou jen problémem projektu Sango. Trochu to zní jako recept na zhroucení. Co myslíte vy? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Celý článek zde |