Sudca, ktorý poslal Kaliňáka do väzby: Zločinecká skupina nemusí mať prísnu hierarchiu

26. apr 2022 o 11:49 I Aktualizované o 12:24  I Platený obsah

Fico si našiel výhovorku, prečo v prípade svojho obvinenia nevypovedať.

BRATISLAVA. Kým právnici už týždeň špekulujú o tom, či polícia nazbierala dostatok dôkazov na obvinenie špičiek Smeru Roberta Fica, Roberta Kaliňáka a ich právnika Mareka Paru zo založenia a podporovania zločineckej skupiny, sudca Špecializovaného trestného súdu Miroslav Mazúch pri rozhodovaní o ich väzbe kvalifikáciu skutku nespochybnil.

Vyplýva to z uznesenia o prepustení Mareka Paru na slobodu, ktorý je v tejto kauze tiež medzi obvinenými, no bol vyčlenený na samostatné konanie.

Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

„Podľa doterajšej súdnej praxe existencia takejto skupiny môže byť aj v takých trestných veciach, kde existujúce vzťahy medzi obvinenými neboli prísne hierarchické a subordinačné,“ komentoval obvinenie sudca v uznesení o prepustení Paru na slobodu.

Súvisiaci článok Hlavná európska prokurátorka: Zvykla som žiadať o vydanie poslancov, o vine má rozhodnúť súd Čítajte 

Denník SME má uznesenie na základe žiadosti podľa infozákona.

Dôkazy sú preto v tomto štádiu konania podľa neho dostatočné na obvinenie Paru aj za podporu zločineckej skupiny.

Na policajnom prezídiu zároveň prebiehali v utorok výsluchy Fica a prokurátora Vasiľa Špirka, ktorý patril podľa obvinení medzi ľudí, ktorého chcela skupina diskreditovať.

Fico si však našiel výhovorku, prečo v prípade svojho obvinenia nevypovedať. Tvrdí, že mu nerozumie, a tak sa proti nemu nemôže brániť.

Zločinecká skupina

Celý článek zde |