Tabletky pro e-sportovce slaví více než třicetimilionovou investici. Podpořili je i profesionální pokeroví hráči

Tabletky pro e-sportovce slaví více než třicetimilionovou investici. Podpořili je i profesionální pokeroví hráči

Zdroj: Madmonq
  • Firma Madmonq českého podnikatele Michala Nogy oznámila investici v hodnotě 1,3 milionu eur. Značku podpoří jak fondy, tak andělští investoři

  • Společnost se zabývá výrobou výživových doplňků pro hráče počítačových her. Tablety obsahují kofein s postupným uvolňováním, přírodní adaptogeny a vitamíny, jež ,gamerům‘ často chybí

  • Noga se snaží šířit osvětu a přimět hráče, aby se více starali o své zdraví. Kromě toho si klade za cíl zahraniční expanzi

Doplňky stravy pro běžce nebo vzpěrače známe všichni. Ale co profesionální hráči počítačových her? Dalo by se říct, že jejich životní styl je v mnohých ohledech protipólem denního rozvrhu vrcholových sportovců. Takzvaní gameři své zdraví často zanedbávají, celé dny a noci tráví v temných místnostech nahrbení před blikající obrazovkou a živí se jen energetickými nápoji a chipsy. Přitom od svých těl žádají totéž co sportovci – dlouhodobé intenzivní soustředění, rychlé reflexy a neustálé posouvání vlastních hranic.

Český herní nadšenec Michal Noga proto v roce 2017 přišel s revolučním nápadem. Vymyslel a zkompletoval doplněk stravy určený speciálně pro hráče. Vedle vitamínů, jež tělu sedícímu u počítače většinou chybí, do tabletek zamíchal i látky podporující paměť, duševní pohodu a koncentraci. Vznikl tak posilující mix, který si chválí i majitelé e-sportových struktur a profesionální hráči. A který si právě vysloužil investici ve výši 1,3 milionu eur (32,5 milionu korun) od Reflex Capital, Presto Ventures a Scale International.

Vuelta či Tour de France z obýváku. Česká tréninková aplikace Rouvy se veze na vlně pandemie a pokukuje po miliardových tržbách

Své podíly na výrobě barevných kapslí se rozhodli navýšit i andělští investoři, konkrétně francouzská pokerová hvězda Bertrand ,ElkY‘ Grospellier a nejpopulárnější poker streamer na platformě Twitch Lex Veldhuis. Mezi další podporovatele patří známý český fanoušek twitchových streamerů a manažer Lukáš ,LastGameBlitz‘ Křítek, podnikatel Radek ,Sterakdary‘ Starý nebo zakladatel startupu Stories Vojtěch Roček.

„Moje zkušenost s Reflexem byla diametrálně odlišná od toho, co jsem doposud zažil ve světě venture kapitálu. S Ondřejem Frycem jsme se domluvili prakticky ihned. Naše vize mu dávala smysl, okamžitě pochopil kontext a byl ochoten zariskovat,“ říká CEO Madmonqu. „S kluky z Presta se známe už dlouho, Přemek nám pomáhal získat zdroje už dřív a Vojta je jedním z našich investorů. Jsme rádi, že je teď máme v týmu jako fond, protože jsou chytří a rychlí,“ dodává.

Země gamingu zaslíbená

Madmonq chce získané prostředky využít k expanzi na západní trhy, ale i k vývoji nových produktů, inovací, k rozšiřování týmu a šíření osvěty o tom, že zdraví je důležitější než hardware. Svoji cestu do Evropy český projekt započal ve Francii, kde žije jedna z největších a nejzajímavějších herních komunit vůbec. Tabletky si tam proto rychle získaly tisíce zákazníků, mezi kterými nechybí ani řada ,celebrit‘ e-sportové scény, s nimiž Nogův tým navázal spolupráci.

Tváří české značky se tak stal například šestadvacetiletý Kamet0, jemuž patří jedna z největších e-sportových struktur v Evropě nazvaná KCorp. Kromě toho se mladý Francouz pyšní více než půlmilionem sledujících na platformě Twitch, kde streamuje své úspěchy ve hrách GTA 5 a League of Legends. Odhaduje se, že si hraním vydělal dohromady stovky tisíc dolarů.

Miliardář Karel Janeček vsadil na esport. Koupil podíl v profesionálním českém týmu Entropiq

S Nogou navázal spolupráci i Kévin Ghanbarzadeh vystupující pod přezdívkou Shaunz, jenž býval úspěšným profesionálním hráčem a trenérem zmíněné League of Legends. Nyní šéfuje nejperspektivnějšímu TFT týmu ve Francii. Další influencer Madmonqu Jasin ,Nisqy‘ Dinçer se proslavil jako bývalý profesionální hráč Fnatic and Cloud9 a vítěz šampionátu League of Legends LCS NA.

Tělo jako hardware

Český startup zatím nabízí dva produkty – základní žvýkací tablety obsahují kofein, látky podporující zrak a adaptogeny, takže se svým složením podobají přípravkům na podporu učení. Vylepšená verze nazvaná Champion je pak obohacena o další vitamíny. Účinné látky se uvolňují postupně po dobu několika hodin, nicméně nejlepšího výsledku dosáhnou při pravidelném užívání.

Společnost Madmonq prodala od svého založení v roce 2017 tři miliony tablet, které denně užívá na 60 tisíc hráčů z celé Evropy. Obrat firmy loni činil 1,5 milionu eur, což spolu s neotřelým nápadem přilákalo pozornost andělských investorů. Před rokem od nich Noga získal 500 tisíc eur, jež dle slov investorů z Reflex Capital posloužily na vybudování lovebrandu, který si své věrné fanoušky získal jednak tím, že nabízí první produkt svého druhu na světě, a zároveň i nápaditou komunikací.

Naživo a z první řady. Jihoafrická firma chce změnit svět sportovního streamování, čeští DEPO Ventures budou u toho

„Nadchla nás jejich vize, tah na branku a energie zakladatelů a věříme, že s naší pomocí se jim podaří expandovat do celého světa a změnit pohled na zdraví nejen mezi hráčskou komunitou,“ komentuje nynější investici miliardář a šéf fondu Reflex Capital Fryc. Finance zároveň projektu otevřou dveře do investičního kola Series A, kterou Madmonq plánuje v horizontu dvanácti měsíců. Letos chce rovněž dosáhnout pětimilionového obratu. „Ondra nás od počátku směřoval ke globální značce a po podpisu jsme intenzivně řešili synergie a pomoc v oblastech vedení, marketingu a e-commerce,“ pochvaluje si spolupráci Noga.

Trh s výživovými doplňky ve světě loni překročil hodnotu miliardy dolarů, na hráče jakožto potenciální cílovou skupinu ale jejich výrobci zapomínají – navzdory tomu, že e-sport je podle Nogy vyčerpávající aktivitou. Madmonq ale nepomáhá jen jim, hodí se prý každému, kdo musí trávit denně hodiny u počítače.

Celý článek zde |