Taiwanskému gigantu Foxconnu strmo vzrástol zisk

Taiwanský technologický gigant Foxconn, ktorý je najväčším zmluvným výrobcom elektroniky na svete, v utorok oznámil nárast zisku v 1. štvrťroku 2024 o 72 %. Prispel k tomu silný dopyt po počítačových serveroch aj nízky porovnávací základ v minulom roku. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

Čistý zisk Foxconnu sa za tri mesiace do konca marca 2024 zvýšil na 22,01 miliardy taiwanských dolárov (630,60 milióna eur) z 12,8 miliardy TWD v rovnakom období predchádzajúceho roka.

Rast zisku tretí kvartál po sebe

Uplynulý 1. kvartál bol už tretí po sebe, keď spoločnosť vykázala nárast zisku. Ale menší, ako jej predpovedali analytici, ktorí očakávali v období január – marec zisk 29,31 miliardy TWD.

V 1. štvrťroku 2024 sa spotrebná elektronika vrátane smartfónov podieľala 48 % na príjmoch spoločnosti, zatiaľ čo cloudové a sieťové produkty vrátane serverov prispeli 28 %.

Zajímavost :  ČEZ: Nabídky v jaderném tendru podány

Foxconn, kľúčový dodávateľ amerického koncernu Apple, je presvedčený, že tento rok bude silný dopyt po serveroch pre umelú inteligenciu (AI), očakáva však stagnáciu dopytu po spotrebnej elektronike.

Nárast tržieb sa ešte očakáva

Foxconn v utorok predpovedal zároveň výrazný nárast tržieb v aktuálnom 2. štvrťroku.

V separátnom vyhlásení Foxconn, ktorého zisky minulý rok zasiahli odpis vo výške 17,3 miliardy TWD v súvislosti s jeho 34-percetným podielom v spoločnosti Sharp, označil japonského výrobcu elektroniky za “významné aktívum”. A potvrdil svoje záväzky voči Sharp, pričom dodal, že továreň Sakai japonskej firmy sa zmení na dátové centrum AI.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO