Tesla sa zbavila väčšiny bitcoinov, ktoré vlani nakúpila

Vďaka Aktualitám má každý človek prístup k overeným informáciám zadarmo.

teraz aj vy.

Začiatkom minulého roka americký producent elektromobilov Tesla nakúpil bitcoiny v hodnote 1,5 miliardy dolárov (1,470 mld. eur). Šéf automobilky Elon Musk vtedy oznámil, že ide o strategické rozhodnutie a že on verí kryptomenám z dlhodobého hľadiska.

Prešlo viac ako 12 mesiacov a z hospodárskych výsledkov za druhý kvartál roku 2022 vyplýva, že firma odpredala väčšinu bitcoinov. Podľa americkej televízie CNBC sa Tesla zbavila približne 75 percent z celkového balíka nakúpených bitcoinov. Z tohto predaja tak pritieklo do Tesly 936 miliónov dolárov (917,6 mil. eur).

Automobilka včera zverejnila svoje hospodárenie za druhý štvrťrok. Svojimi výsledkami mierne prekvapila analytikov. Tržby spoločnosti dosiahli 16,93 miliardy dolárov oproti 11,96 miliardy v predchádzajúcom kvartáli. Tesla takisto zaknihovala zisk, a to až 2,26 miliardy dolárov. Analytici predpokladali, že by mal dosiahnuť len 1,88 miliardy dolárov.

Ako ďalej uviedla spoločnosť, v priebehu tohto roka sa musela vyrovnať s problémami v dodávateľských reťazcoch, s nedostatkom čipov a jednotlivých komponentov. Situáciu jej zhoršovali aj výluky v Číne, ktorá zavádzala prísnejšie lockdowny.

Tesla ďalej oznámila, že v priebehu budúceho roka by sa mala začať aj sériová výroba jej prvého pickupu s názvom Cybertruck.

Tento článok mohol vzniknúť aj vďaka podpore našich čitateľov

Pridajte sa k našej komunite, ktorá bojuje za spravodlivý a slušný štát, a podporte prácu našej redakcie. Teraz k nej navyše môžete získať až dve knihy úplne ZADARMO.

Podpora investigatívnej žurnalistiky

S podporou až 2 knihy ZADARMO
Aktuality takmer bez reklám

Aktuality.sk takmer bez reklám
Vylepšené funkcie diskusií

Možnosť diskutovať

Celý článek zde