Tesla už má z držení bitcoinů zisk 1 miliardu dolarů

Odvážný vstup společnosti Tesla na trh s Bitcoinem (BTC) se v roce 2021 vyplatil, protože cena BTC v říjnu rostlo a 14. října dosáhlo více než 58 000 USD.

Zisk 1 miliarda

Podle online monitorovacího zdroje Bitcoin Treasuries Tesla v současnosti drží zhruba 43 200 BTC, což při dnešních cenách představuje hodnotu zhruba 2,5 miliardy dolarů. To je přibližně o 65 %, tedy o 1 miliardu dolarů více, než kolik automobilka zaplatila v únoru, kdy společnost Elona Muska odhalila, že do své bilance přidala 1,5 miliardy dolarů v BTC.

Ve druhém čtvrtletí Tesla prodala 10 % svých podílů v BTC, přibližně 46 000 BTC, za údajnou průměrnou cenu přibližně 50 000 USD za minci. Ve své zprávě o výsledcích za 2. čtvrtletí společnost oznámila, že z prodeje Bitcoinů zaúčtovala zisky v hodnotě 128 milionů USD.

Tesla dosáhla ve 2. čtvrtletí první miliardy zisku z prodeje automobilů

Po nejnovějším odrazu ceny Bitcoinu vyšel Teslu čistý zisk z držby kryptoměn na stejnou částku, jako byl její příjem za 2. čtvrtletí.

Zajímavost :  Fehérváry strelil prvý gól v NHL, ihneď mu gratuloval Ovečkin

Podrobněji řečeno, Tesla vykázala za 2. čtvrtletí čistý zisk ve výši 1,14 miliardy dolarů, což je vůbec poprvé, kdy překročila hranici 1 miliardy dolarů. Tento příjem byl součástí příjmů ve výši 11,96 miliardy dolarů, které Tesla získala převážně prodejem automobilů, tedy asi 10,21 miliardy dolarů. Zbývajících 354 milionů dolarů pocházelo z prodeje regulačních kreditů.

Tesla 1. října zveřejnila, že ve třetím čtvrtletí dodala 241 300 elektromobilů, zatímco v předchozím čtvrtletí to bylo 201 250 vozů. V kombinaci se zisky společnosti Tesla v BTC jsou očekávání ohledně velkolepých výsledků, které budou zveřejněny po uzavření trhu 19. října, vysoká.

„Myslíme si, že 3. čtvrtletí bude nejsilnějším čtvrtletím TSLA v historii,“

– uvedl analytik společnosti Piper Sandler Alexander Potter.

Budou následovat i další společnosti?

Strategie společnosti Tesla v oblasti BTC je zatím velmi úspěšná a poskytuje případovou studii toho, jak by mohly ostatní společnosti nahradit část svých hotovostních rezerv pomocí BTC.

Zajímavost :  Máte problém s násilím? Sledujte na sebe varovné príznaky

Přesto několik společností, které investovaly do Bitcoinu před Teslou, zaznamenalo ještě větší zisky.

Například společnost MicroStrategy, která se zabývá business intelligence, nakoupila v několika nákupních kolech bitcoiny v hodnotě přibližně 3,15 miliardy dolarů. S prvním nákupem, který se datuje k 11. srpnu 2020, se čisté zisky společnosti z Bitcoinu nyní blíží 6,3 miliardy dolarů, což je téměř dvojnásobek její investice.

Značné zisky z držení Bitcoinu zaznamenala také Square, firma Jacka Dorseyho, která poskytuje platební služby a jejíž hodnota nyní přesahuje 442 milionů dolarů z investice 220 milionů dolarů.

Kromě toho kanadská firma Hut 8 Mining Corp, která se zabývá těžbou kryptoměn, zaznamenala nárůst hodnoty svého nákupu Bitcoinu za 39,3 milionu dolarů o více než 600 % a dosáhla hodnoty kolem 250 milionů dolarů. Již v červnu společnost také odhalila plány na držení 5 000 BTC do roku 2022.

Zajímavost :  Doby, kdy Bitcoin dokázal padnout o 80 procent, možná právě skončily…

Závěr

Je krásně vidět, jak čísla rostou a je jisté, že to bude některým trnem v oku. Nicméně se strategie s BTC vyplácí. Přidejte se také na náš oficiální discord server.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO