Tone Vays: K útoku Bitcoinu na historická maxima chybí už jen jediná překážka

bull, run, btc, maxima

V březnu 2019 řekl, že až Bitcoin začne růst, altcoiny zkrachují. Tone Vays je velmi dobře známý Bitcoin analytik a současně bitcoinový maximalista. Nyní říká, že již chybí překonat jedinou překážku a BTC může vystřelit na nová maxima.

Bitcoin míří na nová maxima?

Kryptoanalytik Tone Vays říká, že Bitcoin může být na cestě k dosažení nového historického maxima. K tomu ho vede fakt, že cena BTC náhle vystřelila na 11 tisíc dolarů, čímž překonala některé důležité úrovně. Než však skutečně zasáhne nová maxima, bude třeba překonat poslední překážku.

Podle Vayse je rostoucí dominance Bitcoinu příznakem toho, že je král kryptomarketu připraven zahájit trvalý vzestup. Ten by se měl podle něj lišit od parabolické rally z minulého roku, která skončila stejně rychle, jako začala.

Jak to vidí Vays

Co je tedy onou poslední úrovní před útokem na nová maxima? A proč je Vays po dvou dnech růstu takřka přesvědčen, že již začal bull run? Analytik uvádí:

„Dokud bude tento trend pokračovat, budu na bitcoinech velmi býčí. Myslím, že Bitcoin bude mít pullback zpět na 10 000 dolarů. Poté může vzlétnout na nové maximum stejně rychle, jako zlato. Na bitcoinech jsem pořád velmi býčí. Nedotýkám se své HODL pozice. 

V roce 2019 jsem prodával svou pozici HODL na předplacení účtů, protože jsem nedůvěřoval rally na 14 000 $. Věřím, že tato rally půjde o úroveň výš. Jsem teď mnohem víc býčí, než jsem byl na začátku roku 2019.“

Krok číslo 1

„Potřebuji plnou svíčku nad trendovou linií. To je začátek. Vypadá to, že tato svíčka začne a skončí nad trendline [ale týden ještě neskončil]. To je krok číslo jedna k trvalému proražení trendové linie,“ říká Vays a dodává, že mu stačí, když tato týdenní svíčka zavře nad úrovní 10 000 dolarů.

 

Zajímavost :  01.08.20 Technická analýza drahých kovů (zlato) – Zlato po novém ATH pokračuje v expanzi
Zdroj: Tone Vays

Závěr

Tone Vays kupodivu nestanovuje další rezistenci, ale v podstatě uvádí, že k potenciálnímu útoku na nová maxima stačí, když se do konce týdne udržíme nad 10 tisíci dolarů. Ačkoli k tomu má důvod v podobě zakreslené trendline, v podstatě by samotná psychologická hranice 10k $ / BTC mohla posloužit srovnatelně dobře. Začátek tohoto týdne v každém případě přinesl oživení a prudký nárůst volatility na trh s Bitcoinem. Řada analytiků je nyní velmi bullish, stejně jako Vays.

Zdroj Zde