Twitter možno pristúpi na ponuku od Elona Muska

Akcie Twitteru v pondelok v predburzovom obchodovaní vyskočili viac než o 5 %. Dôvodom boli správy, že spoločnosť sa môže blížiť k dohode so šéfom Tesly Elonom Muskom, ktorý pred necelými dvomi týždňami predložil ponuku na kompletné prevzatie Twitteru. TASR o tom informuje na základe správy CNBC.

Musk ponúkol za akciu Twitteru 54,20 USD v hotovosti, čím spoločnosť ocenil približne na 43 miliárd USD (39,75 miliardy eur) v hotovosti. Podľa vlastného vyhlásenia by potom mohol Twitter transformovať ako súkromnú spoločnosť.

Pôvodne sa očakávalo, že Twitter ponuku odmietne a prijme opatrenia, ktoré by zabránili Muskovi prevziať spoločnosť. Twitter však začal byť voči ponuke otvorenejší po tom, čo Musk zverejnil, že si zabezpečil financovanie v objeme 46,5 miliardy USD.

Rada riaditeľov Twitteru sa stretla v nedeľu (24. 4.) a hovorila o Muskovom financovaní jeho ponuky, uviedol pre CNBC zdroj oboznámený so záležitosťou. Rada podľa neho očakáva aj iné ponuky.

Hľadať pravdu môžeme aj vďaka vašej podpore

Roky odkrývame veľké kauzy, zaoberáme sa vplyvom oligarchov a organizovaným zločinom. Vytvárame priestor pre komplexné a nezávislé spravodajstvo, aby ste mali jednoduchší prístup k dôležitým informáciám. Vaša podpora, nech je akákoľvek veľká, nám pomáha naďalej sa rozvíjať a poskytovať bezplatný obsah pre ľudí, ktorí si ho nemôžu dovoliť. Pridajte sa k našej komunite, ktorá spoločne bojuje za spravodlivosť a podporte nielen našu prácu, ale aj budúcnosť našej krajiny.

Podpora investigatívnej žurnalistiky

Podpora investigatívnej žurnalistiky
Aktuality takmer bez reklám

Aktuality.sk takmer bez reklám
Vylepšené funkcie diskusií

Vylepšené funkcie diskusií

Celý článek zde