Uber Eats začne v Kanadě rozvážet lidem marihuanu. Při lockdownech poptávka roste

Společnost Uber Eats, která se specializuje na rozvoz jídla, vstupuje v Kanadě poprvé na trh s marihuanou. V provincii Ontario si brzy půjde prostřednictvím aplikace Uberu objednat konopné produkty firmy Tokyo Smoke, které pak budou připraveny k vyzvednutí v nějakém obchodě poblíž.

Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC. Podle kanadských zákonů je užívání marihuany od roku 2018 legální, ale její doručování je stále nezákonné. Kanadský trh s marihuanou má hodnotu přibližně pět miliard kanadských dolarů (88,7 miliardy Kč) ročně.

Aplikace ověří věk uživatele a ten si posléze bude moci objednávku vyzvednout do hodiny, uvedla společnost. Odmítla se ale vyjádřit k tomu, zda svou nabídku rozšíří i jinde v Kanadě a také ve Spojených státech.

Společnost Uber se o rychle rostoucí trh s konopím zajímá už delší dobu. V dubnu šéf společnosti Dara Khosrowshahi uvedl, že Uber zváží doručování marihuany, jakmile to bude v USA legální.

Přestože prodej konopí pro rekreační užívání je v Kanadě legální už tři roky, velkou část trhu stále ovládají nelegální producenti. Tomu se vláda snaží zamezit.

Kanadský trh s konopím v příštích letech dál poroste, očekává společnost BDS Analytics. Odhaduje, že do roku 2026 vzrostou tržby na 6,7 miliardy amerických dolarů (151,5 miliardy Kč). „Budeme i nadále pečlivě sledovat regulaci a příležitosti na jednotlivých trzích,“ uvedl mluvčí společnosti Uber.

Loni, kdy mnoho lidí muselo kvůli protipandemickým uzávěrám trávit většinu času doma, poptávka po konopných produktech výrazně vzrostla.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO