Ukrajinský spravodaj: Exvodca separatistov tvrdo kritizuje Rusko. Predpovedá prehru

21. apr 2022 o 19:00  I Platený obsah

Súhrn správ o vojne na Ukrajine.

Načítavam…Ukrajinský spravodaj: Súhrn dňa 21/4/2022″

Vladimir Putin dnes zastavil pokusy o dobytie Azovstaľskej oceliarne v Mariupoli, Ukrajinci zostrelili podľa vlastných informácií štyri ruské lietadlá a niekdajší vodca donbaských povstalcov, vojnový zločinec a prorusky orientovaný Igor Girkin píše o tom, ako sa Rusko nepoučilo a zrejme prehrá aj druhú fázu svojej špeciálnej operácie. Okupačná vojna Ruska proti Ukrajine pokračuje už deviatym týždňom.

Rusko spustilo druhú fázu svojej operácie pred niekoľkými dňami a za jej cieľ si stanovilo dobyť celý Donbas prinajmenšom v hraniciach Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky.

Už niekoľko dní trvá systematické delostrelecké aj raketové ostreľovanie ukrajinských pozícií pozdĺž frontovej línie. Aj keď na niektorých miestach ruské jednotky postupujú a podarilo sa im obsadiť niektoré z obcí, ukrajinská obrana drží.

Prinášame štvrtkový prehľad správ súvisiacich s vojnou na Ukrajine.

Bývalý vodca separatistov neverí ruskej ofenzíve

Vojnový zločinec a prorusky orientovaný Igor Girkin, ktorý v roku 2014 viedol donbaských separatistov, zverejnil rozsiahlu analýzu a prognózu druhej fázy ruskej ofenzívy. Rusko sa podľa neho nič nepoučilo z prvej fázy operácie, po ktorej sa stiahlo s veľkými stratami z celej severnej Ukrajiny.

Celý článek zde |