USA uvalili nové sankcie na Rusko

Spojené štáty v stredu (20. 4.) uvalili sankcie na desiatky jednotlivcov a právnických osôb. Ich cieľom je sťažiť Moskve, aby sa vyhýbala doteraz prijatým sankciám. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Oligarcha Malofejev

Americké ministerstvo financií uviedlo, že uvalilo sankcie na ruskú komerčnú banku Transkapitalbank, ktorej predstavitelia navrhli ázijským bankám možnosti, ako obchádzať medzinárodné sankcie.

Washington takisto prijal opatrenia proti sieti zloženej z viac než 40 jednotlivcov a právnických osôb, na čele s ruským oligarchom Konstantinom Malofejevom, ktorej primárnym cieľom je umožniť ruským právnickým osobám obchádzať sankcie.

Americké ministerstvo financií tiež prijalo sankcie proti firmám pôsobiacim v oblasti ťažby kryptomien. Opatrenia sa týkajú holdingovej firmy BitRiver a jej desiatich ruských divízií. Ministerstvo prisľúbilo, že nedovolí, aby sa nejaké aktívum stalo mechanizmom, ktorým by ruský prezident Vladimir Putin zmierňoval dosah sankcií.

„Ministerstvo financií dokáže a bude cieliť na tých, ktorí obchádzajú, pokúšajú sa obchádzať alebo pomáhajú pri obchádzaní amerických sankcií proti Rusku, keďže pomáhajú podporovať Putinovu brutálnu vojnu,“ uviedol predstaviteľ ministerstva financií Brian Nelson.

Hľadať pravdu môžeme aj vďaka vašej podpore

Roky odkrývame veľké kauzy, zaoberáme sa vplyvom oligarchov a organizovaným zločinom. Vytvárame priestor pre komplexné a nezávislé spravodajstvo, aby ste mali jednoduchší prístup k dôležitým informáciám. Vaša podpora, nech je akákoľvek veľká, nám pomáha naďalej sa rozvíjať a poskytovať bezplatný obsah pre ľudí, ktorí si ho nemôžu dovoliť. Pridajte sa k našej komunite, ktorá spoločne bojuje za spravodlivosť a podporte nielen našu prácu, ale aj budúcnosť našej krajiny.

Podpora investigatívnej žurnalistiky

Podpora investigatívnej žurnalistiky
Aktuality takmer bez reklám

Aktuality.sk takmer bez reklám
Vylepšené funkcie diskusií

Vylepšené funkcie diskusií

Celý článek zde