Ústa čínské komunistické strany varují, že bitcoin se může zhroutit na nulu

Deník Economic Daily, obchodní noviny přímo kontrolované Komunistickou stranou Číny, varoval, že cena bitcoinu se může zhroutit na nulu, píše South China Morning Post.

Když investoři ztratí důvěru v bitcoin

Vzhledem k tomu, že největší kryptoměna nemá žádnou vnitřní hodnotu, stane se prakticky bezcennou, pokud investoři ztratí důvěru, tvrdí noviny. Největší kryptoměna se v současnosti obchoduje nad úrovní 20 000 USD poté, co se o víkendu propadla až na 17 600 USD.

Hlásná trouba čínské vlády uvádí, že trh s kryptoměnami je “plný manipulace”. Článek, který odráží oficiální postoj ČKS ke kryptoměnám, signalizuje, že čínská vláda se ani zdaleka nehodlá ke kryptoměnám tvářit mile.

Před spekulacemi a nelegálními aktivitami souvisejícími s kryptoměnami varoval také Úřad pro finanční regulaci v Šen-čenu.

Zákaz těžby

Loni v květnu čínské úřady zahájily v červnu 2021 rozsáhlý zásah proti těžbě bitcoinů a zakázaly prakticky všechny domácí farmy na výrobu kryptoměn. To způsobilo, že se těžební kapacita v zemi zhroutila na nulu. Od května je však Čína druhým největším těžebním centrem na světě (hned za USA), a to díky podzemní těžbě.

Začátkem tohoto měsíce provincie Kuang-tung oznámila, že přijme přísnější opatření proti těm, kteří se snaží obejít stávající omezení týkající se kryptoměn.

V září Čínská lidová banka prohlásila všechny transakce s kryptoměnami za nezákonné.

Deník Economic Daily ve svém protibitcoinovém článku rovněž varoval, že hodnota kryptoměny může klesnout, pokud ji začne zakazovat více vlád.

Kromě Číny je obchodování s kryptoměnami nelegální například v Kataru, Alžírsku, Tunisku a Maroku.

Závěr

Čína kompletně zakázala obchod s kryptoměnami i když dříve velmi vítala těžaře. Zákaz těžby je nepřímým důsledkem rostoucí snahy o zavedení CBDC. Ale že by bitcoin spadl na nulu? Co si o tom myslíte vy? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Celý článek zde |