V Maďarsku postaví sochu Satoshi Nakamota

V hlavním městě Maďarska vyroste socha v životní velikosti zakladatele nejdůležitější kryptoměny světa, Satoshi Nakamota. Budapeš’t postaví bronzovou sochu poblíž sochy zakladatele společnosti Apple, Steva Jobse.

Satoshi Nakamoto v Maďarsku

Anonymní tvůrce Bitcoinu, Satoshi Nakamoto, bude vyobrazen na bronzové soše v životní velikosti v Budapešti. Zprávu oznámil maďarský zpravodajský deník Hungary Today. Díla by se měli zhostit sochaři Réka Gergely a Tamás Gilly.

Ti stojí za prvním návrhem sochy. Představené plány zobrazují postavu s nevýraznou tváří a s mikinou s logem bitcoinu. Kapuce a obličej postavy budou vytvořeny z reflexního povrchu. Socha tak bude zrcadlit každého návštěvníka, který se na sochu přijde podívat.

Zajímavost :  31.05.21 Technická analýza BTC/USD – týdenní svíce v nepříznivé podobě?

Autoři tak reflexním povrchem zdůrazňují myšlenku, že „všichni jsme satoshi“. Za projektem stojí maďarský kryptoměnový nadšenec András Györfi. Ten v nedávném rozhovoru pro Hungary Today prohlásil:

„Jedná se o efektivní, spravedlivou a transparentní databázi, která eliminuje nedůvěru mezi lidmi a může zlepšit svět v mnoha oblastech. Od dodávek potravin až po dodávky pomoci.“

Projekt byl financován kryptoměnovými organizacemi. Zakladatelé projektu projekt vyčíslili na 6 000 USD, týmu se však podařilo získat o několik tisíc amerických dolarů více. Kryptoměnové organizace podporující projekt sochy SN uvedly:

„Asocia Blockchain Hungary a další považují za důležité podporovat tvorbu sochy, protože technologie popsaná v dokumentu Bitcoin Whitepaper přinese změnu v paradigmatu v našem každodenním životě: umožňuje digitalizaci hodnot a jejich volný tok. Doufáme, že socha Satoshi zvýší povědomí.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 38 568 USD dle KMC.

Zajímavost :  Fotograf Lhoták: Šokuje ma, ako si športovci prepnú psychiku, keď nimi moc manipuluje

Závěr

Maďarsko se tak stává první zemí na světě, která postaví sochu anonymnímu tvůrci Bitcoinu. Sochu Satoshi Nakamota si budou moci v blízké budoucnosti prohlédnout návštěvníci v Graphisoft Parku v Budapešti, hned vedle sochy Steva Jobse.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO