V USA vzniklo 559.000 pracovních míst, nezaměstnanost je pod šesti procenty

Washington – Ekonomika Spojených států v květnu vytvořila asi 559.000 nových pracovních míst, zatímco míra nezaměstnanosti klesla na 5,8 procenta z dubnové hodnoty 6,1 procenta. Oznámilo to dnes americké ministerstvo práce. Za zlepšující se situací na trhu práce stojí pomalejší tempo šíření nového koronaviru, k čemuž přispívá očkování.

Tvorba pracovních míst výrazně zrychlila proti dubnu, kdy podle zpřesněných údajů vzniklo 278.000 pracovních míst. Zaostala však za očekáváním analytiků, kteří podle průzkumu agentury Reuters očekávali, že v květnu vznikne 650.000 pracovních míst.

Zajímavost :  Už jsme zkrátka neměli na výběr, říká o dnešním otevření multikin šéf CineStaru Jan Bradáč

Údaje potvrzují, že největší ekonomika světa se dál zotavuje z útlumu, který způsobila pandemie covidu-19. V loňském roce se hrubý domácí produkt (HDP) Spojených států kvůli pandemii propadl o 3,5 procenta, nejvýrazněji od roku 1946.

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) tento týden předpověděla, že v letošním roce americká ekonomika vykáže růst o 6,9 procenta. Zlepšila tak svou březnovou prognózu, ve které letošní růst odhadovala na 6,5 procenta.

Zajímavost :  Primark, Versace, Tesla a další. Kultovní značky míří do Česka a otevírají zde první prodejny

Reklama

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO