Válka na Ukrajině ONLINE: Rusko nemá na Charkov dost vojáků, řekl vrchní velitel NATO v Evropě

Rusko nemá dost vojáků pro průlom u Charkova, řekl vrchní velitel NATO v Evropě

Ruská armáda nedisponuje dostatečným počtem vojáků k dosažení strategického průlomu v oblasti Charkova na severovýchodě Ukrajiny. Podle agentury Reuters to dnes prohlásil americký generál Christopher Cavoli, který je vrchním velitelem sil Severoatlantické aliance v Evropě, po jednání šéfů generálních štábů členských zemí NATO v Bruselu. Ukrajinské síly podle něj udrží v regionu své pozice.

Zajímavost :  Podnikatel Jan Čermák získal od Soukupa celou TV Barrandov

Rusko minulý týden obnovilo pozemní ofenzivu na severu Charkovské oblasti, a otevřelo tím novou frontu. Podle dřívějších informací agentury AP se tam následně zmocnilo území o rozloze přibližně 100 až 125 kilometrů čtverečních, což zahrnuje přibližně sedm vesnic. Rusko podle Reuters tvrdí, že obsadilo 12 obcí.

Kyjev poté oznámil, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj kvůli situaci na frontě zrušil plánované zahraniční návštěvy. Zelenskyj dnes uvedl, že se vypravil do Charkova, kde jednal s veliteli ukrajinské armády. Situace je podle něj k dnešnímu dni obecně pod kontrolou, ale zůstává extrémně složitá.

Zajímavost :  Domovú prehliadku u atentátnika zdržal sudca. Video z chodby urobil ochrankár

Zdroj Zde