Válka na Ukrajině ONLINE: Rusové naše vojáky mučili, tvrdí po výměně zajatců Kyjev

Lidé od Navalného přistihli syna mluvčího Kremlu, jak se vyhýbá mobilizaci

Syna mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova přistihli, jak se snaží využít svého postavení a vyhnout se mobilizaci. Učinili tak spolupracovníci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného ve fingovaném telefonátu, v němž se vydávali za zástupce vojenského komisariátu.

Spolupracovník Navalného Nikolaji Peskovovi říká, že na povolávacím rozkazu měl telefonní číslo, na které se má ozvat, a oznamuje mu, že na něj „čekají zítra v deset hodin na vojenském komisariátu“. Dvaatřicetiletý Peskov se nejdříve diví, že mu od odvodů volají a ptá se, jak to s ním mluví. „Pane Nikolaji Peskove, já s vámi takhle můžu mluvit,“ říká mu spolupracovník Navalného. Syn Putinova mluvčího domnělému členovi odvodového úřadu říká, že „když víte, že jsem pan Peskov, pak byste měl chápat, že by nebylo úplně správné, abych tam (na vojenském komisariátu) byl“. „Prostě to budu řešit na jiné úrovni,“ řekl Nikolaj Peskov. Když se ho údajný zástupce vojenského komisariátu znovu zeptá, zda se zítra v deset hodin dostaví k odvodové komisi, odpoví mu: „Věřte mi, to nepotřebujete ani vy, ani já“.

Volající Peskovovi mladšímu připomíná, že částečnou mobilizaci nařídil samotný Putin. „Když mi Vladimir Vladimirovič řekne, že tam mám jít, půjdu,“ opáčil Peskov. Domnělý zástupce vojenského komisariátu mu na to říká, že prezident nemůže volat každému rezervistovi. Peskov mu odpoví, že on není každý.

Peskov starší později uvedl, že záznam telefonátu byl sestříhaný a že jeho syn by se v žádném případě nesnažil uniknout službě v armádě.

Zdroj Zde