Ve Sberbank zůstávají miliony korun. Termín pro výplatu se naposledy prodloužil

Své vklady ze zkrachovalé banky Sberbank CZ zatím získalo asi devět z celkem 15 tisíc věřitelů, a to v celkové výši 52,9 miliardy korun. Stále ale ještě zbývá vyplatit přes 1,9 miliardy korun, uvedla insolvenční správkyně Jiřina Lužová.

Čas na vyzvednutí vkladů se přitom krátí. Insolvenční soud už několikrát vyhověl žádostí správkyně o prodloužení lhůty pro výplatu věřitelů o dalších 30 dní, tentokrát stanovil termín do 14. června. 

„Prodloužení žádosti je vždy v rukou insolvenčního soudu na základě naší žádosti. Toto prodloužení termínu je však poslední,“ upozornila Lužová.

Podle správkyně banky tvoří největší počet věřitelů lidé, kteří mají v bance do 1000 korun. „Logicky tak nemají dostatečnou motivaci si o peníze zažádat. Tyto věřitele proto kontaktujeme emailem i telefonicky a snažíme se jim vše usnadnit,“ dodala Lužová.

Zajímavost :  Čaká nás výrazné zhoršenie deficitu, varujú odborníci. Štát má len jednu možnosť

„V této souvislosti lze doporučit všem bývalým klientům Sberbank CZ, aby si zkontrolovali v insolvenčním rejstříku, zda nejsou mezi zjištěnými věřiteli Sberbank CZ, kteří mají nárok na výplatu v rámci částečného rozvrhu,“ podotkla správkyně.

Výplatu finančních prostředků věřitelů Sberbank provádí v absolutní většině případů Komerční banka. Věřitelé se o své peníze mohou přihlásit návštěvou pobočky Komerční banky nebo online prostřednictvím své bankovní identity či KB Klíče.

Pokud si věřitel nestihne v určeném termínu svou pohledávku vyzvednout, opětovná výplata bude možná až společně s takzvaným finálním rozvrhem. To může znamenat i o několik měsíců později.

Zajímavost :  Místo O2 areny, kterého si běžně divák ani nevšimne (video)

Česká národní banka odebrala ruské Sberbank bankovní licenci v únoru 2022 poté, co zaznamenala prudký odliv vkladů klientů po zahájení ruské invaze na Ukrajinu. Poté ji poslal pražský městský soud do likvidace a prohlásil na ni konkurz. 

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag, Heroine a Footbal Club. Můžete nás sledovat… Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Vytisknout

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Odhad rastu ekonomiky eurozóny sa zhoršil

Doporučujeme ke čtení také :