Ve věku 81 let zemřel hudebník Milan Lasica

Ve věku 81 let v neděli zemřel oblíbený hudebník, komik, herec a zpěvák Milan Lasica. Informaci přinesl slovenský deník SME, který se odkazuje na zdroj blízký orchestru Bratislava Hot Serenaders, se kterým Lasica spolupracoval. Podle slovenského deníku Lasica zkolaboval na pódiu, když vystupoval na výročním koncertu Bratislava Hot Serenaders v bratislavském Štúdiu L+S. Oživit se ho již nepodařilo.

Milan Lasica vystudoval dramaturgii se zaměřením na divadla malých forem na VŠMU v Bratislavě. Už během studií začal vystupovat v Tatře, kde předváděl svoje autorské dialogy. V letech 1964 až 1967 pracoval jako dramaturg Československé televize.

Zajímavost :  Co vám (ne)uteklo: Babiš chce továrnu na byty, Vítek útočí na Řím, Praha ukázala metro D...

V roce 2003 jej prezident České republiky Václav Havel odměnil státním vyznamenáním Medaile Za zásluhy.

Lacia byl známý jako herec, komik, hudebník a zpěvák, Začínal psaním autorských dialogů a scének pro sebe a svého partnera Júlia Satinského. Ve své dramatické tvorbě si bral za vzor české komiky Voskovce, Wericha a Miroslava Horníčka.

Komika Lasici a Satinského je založena na rozebírání banálních životních situací a jejich posunu až do absurdna. 

Lasica napsal velké množství textů písní a nazpíval dvě alba starých evergreenů s hudebním seskupením Bratislava Hot Serenaders.  Právě zdroj blízký orchestru potvrdil deníku SME, že Lasica zemřel.

Zajímavost :  Do batôžka, Za dedinou, Skôr než odídeš a ďalšie. Lasica im vtisol pečať

VIDEO:

Satirická fraška a hořká komedie Vážení přátelé, ano (1989, r. Dušan Klein) přesně odráží malost poměrů na sklonku socialismu. Krásně to vystihuje hlavní hrdina v podání Milana Lasici: „Náš podnik podnik by měl podle všech ekonomických ukazatelů zkrachovat. Ale nezkrachuje. Vždycky splníme plán a jsou prémie.“

Podrobnosti připravujeme

Zdroj Zde