Ve věku 81 let zemřel Milan Lasica

“Byla to náhlá srdeční příhoda. Byl jsem tam a pomáhal s resuscitací, než přijela záchranka. Dozpíval písničku Ja som optimista, byla děkovačka asi dvakrát a najednou se pomalu sesunul k zemi,” citoval jednoho z diváků koncertu Denník N.

Soustrast rodině a blízkým vyjádřila mimo jiné slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, podle níž Slovensko ztratilo jednu z nejvýraznějších osobností kulturního a veřejného života. Slovenský premiér Eduard Heger označil Lasicu za legendu, jejíž jedinečný humor a satira provázely několik generací.

Prezidentka Čaputová vyzdvihla Lasicův nenapodobitelný humor a hlubokou moudrost. Podle ní měl Lasica dar jako nikdo jiný hovořit a dělat správné věci tím nejlepším a nejzábavnějším způsobem a svým uměním přinášel lidem radost. “Mám pocit, jako by se na chvíli zastavil čas a svět už nebude stejný. Bude v něm něco důležitého chybět,” uvedla na sociální síti Čaputová. “Přinášel lidem radost doslova do poslední chvíle, protože jeho život se skončil tam, kde strávil více než šest úžasných desetiletí – na jevišti milovaného divadla,” dodala.

Zajímavost :  Čtvrtletní zisk Microsoftu stoupl téměř o polovinu, tržby překonaly očekávání

Milan Lasica vystudoval dramaturgii se zaměřením na divadla malých forem na VŠMU v Bratislavě. Už během studií začal vystupovat v Tatře, kde předváděl svoje autorské dialogy. V letech 1964 až 1967 pracoval jako dramaturg Československé televize.

V roce 2003 jej prezident České republiky Václav Havel odměnil státním vyznamenáním Medaile Za zásluhy.

Lacia byl známý jako herec, komik, hudebník a zpěvák, Začínal psaním autorských dialogů a scének pro sebe a svého partnera Júlia Satinského. Ve své dramatické tvorbě si bral za vzor české komiky Voskovce, Wericha a Miroslava Horníčka.

Zajímavost :  Pro koho je litr skutečně nejlevnější? Srovnání cen benzinu podle místních platů

Slovenský herec známý dlouhá léta jako polovina nerozlučného dua s Júliem Satinským se narodil 3. února 1940 ve středoslovenském Zvolenu a žil v Bratislavě. Dvojice komiků Lasici a Satinského je založena na rozebírání banálních životních situací a jejich posunu až do absurdna. 

Lasica napsal velké množství textů písní a nazpíval dvě alba starých evergreenů s hudebním seskupením Bratislava Hot Serenaders.  Právě zdroj blízký orchestru potvrdil deníku SME, že Lasica zemřel.

Zdroj Zde