[Večerní souhrn článků] • Bitcoin se propadl na 42 000 USD • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Bitcoin se propadl na 42 000 USD

Bitcoin se během půlnoci propadl o více než 10 % a během dne se cena pohybovala mezi 42 až 43 tisíci USD. Bitcoin tak dosáhl nejnižších úrovní za téměř šest týdnů a dočkal se tak většího pohybu. V době psaní zprávy se cena BTC pohybuje okolo 42 968 USD dle KMC.[1]

Analýzy a trhy

Bitcoin live stream – Fed spustil další propad, udělá Bitcoin kolem 42 000 USD dno?

Bitcoin (BTC) se konečně pohnul z místa, což jsme si dnes dopoledne ukázali v textové analýzy. Měl jsem právě několik dní pocit, že se trh spíše chystá na průraz směrem dolů. Čekalo se pouze na impuls, který včera večer konečně přišel v podobě FOMC minutes.

06.01.22 Technická analýza BTC/USD – dočkali jsme se většího pohybu

Bitcoin (BTC) se nám krapet vypláchl, což by nikoho nemělo překvapovat. Respektive bylo zřejmé, že se nějaký pohyb blíží. Samozřejmě nikdo nemohl vědět, jakým směrem se kurz vydá.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE

Kryptoměny a kryptofirmy

V americkém Kongresu se údajně uskuteční slyšení o uhlíkové stopě bitcoinu

Americký Kongres možná brzy uspořádá první slyšení o dopadu těžby kryptoměn metodou Proof-of-Work na životní prostředí.

Ethereum se propadlo o 13 % poté, co Fed vyděsil trhy, tedy více než Bitcoin

Ethereum ztratilo zhruba 13,5 % oproti 9% poklesu ceny Bitcoinu za posledních 24 hodin.

Přední platební aplikace WeChat začne podporovat čínský digitální jüan

WeChat, největší čínská aplikace pro zasílání zpráv a jedna z nejpopulárnějších platebních služeb v zemi, začne podporovat digitální měnu čínské vlády.

Fried: Rok 2022 bude pro kryptoměny rokem právních předpisů

Generální ředitel kryptoměnové platformy FTX Sam Bankman-Fried věří, že rok 2022 přinese jasnější regulační prostředí pro kryptoměnový průmysl. Regulace kryptoměn mají přijít na globální úrovni.

Zintenzivnění zásahů proti kryptoměnám a NFT v roce 2022

Pro britské občany s chutí investovat do kryptoměn a NFT to začíná vypadat na chmurný rok 2022. Regulační orgány totiž údajně slíbily, že zasáhnou proti tomuto odvětví z obav, že mladí lidé riskují ztrátu svých peněz kvůli podvodným schématům.

Odpolední zprávy

Souhrn těch nejdůležitějších událostí za uplynulých 24 hodin naleznete v našich odpoledních zprávách. Pokud jste nestihli, můžete to nyní napravit zde.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ DISCORD SERVER.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Celý článek zde |