[Večerní souhrn článků] • Další pokus o spotové bitcoinové ETF, tentokrát pod taktovkou VanEck • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Další pokus o spotové bitcoinové ETF, tentokrát pod taktovkou VanEck

Pouhý den poté, co Komise pro cenné papíry Spojených států amerických (SEC) smetla ze stolu burzovně obchodovaný fond (ETF) Grayscale spot Bitcoin, se rozhodla obnovit úsilí v tomto směru i investiční správcovská společnost VanEck. Ta podává další žádost o spotový ETF na bitcoin osm měsíců poté, co regulační orgán zamítl jejich předchozí žádost.

Analýzy a trhy

YouTube video

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE

Kryptoměny a kryptofirmy

Banka pro mezinárodní platby umožní bankám držet 1 % rezerv v bitcoinech

Navzdory svému skeptickému přístupu k digitálním měnám, který ještě zhoršil nedávný krach na trhu s kryptoměnami, se zdá, že Banka pro mezinárodní platby (BIS) se chystá nabídnout ruku nové třídě aktiv tím, že bankám povolí držet až 1 % rezerv v kryptoměnách, jako je bitcoin (BTC).

Bankovní gigant JPMorgan říká, že zhroucení bitcoinů a kryptoměn může být krátkodobé – zde je důvod

JPMorgan, gigant finančních služeb říká, že nejnovější zhroucení trhu s bitcoiny (BTC) a kryptoměnami může být pomíjivé. Podle nové zprávy BNN Bloombergu analytici z JPMorgan říkají, že současný trend snižování zadluženosti na kryptotrhu nemusí již trvat dlouho. Analytici také naznačují, že kryptofirmy by neměly být překvapeny z klesajícího trendu digitálních aktiv.

MiCA: EU se dohodla na přelomové regulaci krypta, včetně potlačení stablecoinů!

Politici Evropské unie (EU) uzavřeli dohodu o přelomové legislativě, která reguluje kryptoaktiva a poskytovatele souvisejících služeb ve všech 27 členských zemích bloku. Kryptosvět ve třetí největší světové ekonomice získává rámec Markets in Crypto Assets (MiCA).

Argentina zabavuje kryptopeněžeky spojenené s daňovými delikventy

Podle zprávy místního média iProUP soudy po celé Argentině povolily zabavení 1 269 kryptopeněženek patřících občanům s nesplaceným dluhem vůči argentinské Federální správě veřejných příjmů (AFIP).

Odpolední zprávy

Souhrn těch nejdůležitějších událostí za uplynulých 24 hodin naleznete v našich odpoledních zprávách. Pokud jste nestihli, můžete to nyní napravit zde.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ DISCORD SERVER.

Celý článek zde |