[Večerní souhrn článků] • Salvadorskou národní peněženku již používá 70 % populace • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Salvadorskou národní peněženku již používá 70 % populace

Oficiální bitcoinovou peněženku Salvadoru, Chivo, již aktivně používá 70 % obyvatel země, což odpovídá 4 milionům uživatelů. Platforma Chivo přispěla k tomu, že se používání bitcoinu stalo tak snadné jako používání fiat měny. [1]

Analýzy a trhy

18.01.22 Technická analýza BTC/USD – Krapet blíže, od IX..

Ačkoliv se neděje nic, co bych nepopsal v minulém článku, je čas se na graf podívat trochu z blízka. Bitcoin se dále pohybuje v konsolidačním pásmu hladiny 42k $. Zdá se ale, že se připravuje na průraz níže.

18.01.22 Technická analýza BTC/USD – obrovská víra v 42 000 USD

Bitcoin (BTC) se zcela navrátil zpátky na náš klíčový S/R level 42 000 USD. Cena mírně klesá, ale prodejní tlak není nijak iniciativní. Čili to zatím na nějaký průlom skutečně nevypadá. Nicméně jsem zaregistroval, že v podstatě „všichni“ počítají s tím, že těch 42 000 USD vydrží.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE

Kryptoměny a kryptofirmy

NFT tržiště Coinbase umožní nákupy kartou Mastercard

Kryptoburza Coinbase oznámila partnerství se společností Mastercard, které má zjednodušit proces nákupu nezaměnitelných tokenů (NFT) na připravovaném NFT trhu této kryptoburzy.

Britská vláda chce odstranit odkaz na blockchain z definice kryptoměny

V nové sadě návrhů na regulaci kryptoměn ve Spojeném království se vláda zaměřuje mimo jiné na DeFi. Obsahuje pak také kontroverzní část.

Průzkum: 70 % držitelů kryptoměn začalo investovat v roce 2021

Nejnovější průzkum uvádí, že téměř 70 % držitelů kryptoměn ve Spojených státech amerických začalo investovat teprve v minulém roce. Minulý rok se tak stal pro mnoho kryptoměnových investorů rokem přelomovým.

Cena MATIC se může po nové aktualizaci zvýšit

Síť Polygon zmínila ve svém nedávném tweetu velmi očekávanou aktualizaci EIP-1559, která bude spuštěna na hlavní síti. Podle Polygonscan byl upgrade londýnského hardforku spuštěn přibližně v bloku 23850000, tedy dnes ve 3:00 UTC.

Mark Cuban: 80 procent mých investic směřuje do kryptoměn a příbuzného průmyslu

Mark Cuban aktutálně pracuje na doplnění jeho portfolia o investice související s kryptoměnami „pro případ, že by peníze šly do pekel“. V nedávném rozhovoru v pořadu „The Problem With Jon Stewart“ šéf Dallas Mavericks prozradil, že 80 % jeho investic souvisí s kryptoměnami.

Odpolední zprávy

Souhrn těch nejdůležitějších událostí za uplynulých 24 hodin naleznete v našich odpoledních zprávách. Pokud jste nestihli, můžete to nyní napravit zde.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ DISCORD SERVER.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Celý článek zde |