Vítězové a poražení z Elonova váhání

„Akcie Twitteru (TWTR) se propadly, když vzrostly obavy, že by Elon Musk mohl vycouvat z převzetí Twitteru, když byl vnímán jako zachránce dlouho se trápící společnosti sociálních médií, za jejíž akcie nabízel prémiovou cenu 54,2 USD/akcii. Tato nabídka ocenila Twitter na 44 miliard dolarů i přesto, že ocenění technologického sektoru se letos propadlo.

Musk na Twitteru (jak jinak) uvedl, že transakce je „dočasně pozastavena“, dokud se nepotvrdí, že spam nebo falešné účty představují méně než 5 % uživatelů. Pokud Musk od dohody odstoupí, mohl by mít na krku poplatek za neuskutečnění obchodu ve výši 1 miliardy dolarů, ačkoli tyto náklady jsou zastíněny nárůstem hodnoty jeho 16% podílu ve společnosti Tesla, který je oceněn na přibližně 120 miliard dolarů.

Akcie společnosti Tesla (TSLA) reagovaly s určitou úlevou na možnost, že generální ředitel Musk bude muset prodat menší část svého podílu, aby financoval nákup Twitteru, a bude mít více času soustředit se na řízení největšího světového výrobce elektromobilů.“

Celý článek zde |