Vláda: Ruští těžaři by měli být legalizováni

V Rusku stále neexistuje žádná regulace těžební činnosti. Podle místních ministerstev by ruští těžaři měli být legalizováni. Kryptoměnová těžba by tak v blízké budoucnosti měla být postavena na roveň podnikání opatřená novými regulacemi.

Právní rámec pro kryptoměnovou těžbu

Ministerstvo hospodářského rozvoje, ministerstvo energetiky a Státní duma chtějí, aby těžba kryptoměn v Rusku byla legalizovaným podnikáním regulovaným jako podnikatelská činnost. Proti se postavila ruská centrální banka.

O legalizaci těžby informoval tamní deník Izvestija. Některé ruské úřady se domnívají, že zavedení daňových postupů při těžbě kryptoměn by mohlo zvýšit příjmy státního rozpočtu. Ministerstvo hospodářského rozvoje uvedlo:

„Uznání těžby jako podnikání umožní zdanění příjmů z této činnosti a tím i zvýšení příjmů státního rozpočtu.“

Zástupce ředitele oddělení rozvoje digitální ekonomiky Mineka, Aleksey Minaev, v rozhovoru pro portál Izvestia prohlásil, že těžební kryptoměnový průmysl si v zemi zaslouží respekt a správné regulace. Uvedl:

„ To je přesně oblast, ve které může stát získat své výhody v podobě daní a lidé si mohou legalizovat své příjmy, o to se stále více zajímá i velký byznys.“

Ministerstvo energetiky podpořilo myšlenku oficiálního uznání těžby jako podnikání. Ministerstvo ale požaduje, aby těžaři deklarovali povahu jejich spotřebované energie. Myšlenku uznání těžby jako podnikání podporuji i ruská Státní duma.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 64 587 USD dle KMC. Cena ETH se pohybuje okolo 4 646 USD.

Závěr

Rusko poslední roky zaujímalo neutrální postoj ke kryptoměnám. Poslední týdny však naznačují, že prvního prototypu jejich digitální rublu a zavedení regulačního rámce pro kryptoměnové těžaře by mohlo zvýšit adopci krypta v zemi. Celou zprávu Iz.ru si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO