Vládne noviny končia ako iné Matovičove výstrelky, čakať ich už netreba

Matovič chcel mesačník a dva milióny výtlačkov.

BRATISLAVA. Slovenská politika je taká prehnitá, že ak by sme do nej “naočkovali” kohokoľvek, je otázka času, kým sa prispôsobí alebo vzdá boj o jej čistotu – prihováral sa čitateľom svojich inzertných novín Igor Matovič. Bol december 2009 a o pol roka sa konali parlamentné voľby, vďaka ktorým sa Matovič prvý raz dostal ešte na kandidátke SaS do parlamentu.

Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

Zajímavost :  Části solárních elektráren se zřejmě zvýší daň

Na poslednej strane novín, kde jeho postrehy vychádzali, spropagoval aj referendum s desiatimi otázkami, ktoré chcel organizovať a ktoré by podľa neho zlú situáciu v politike vyriešilo. Otázky sa mali týkať zrušenia imunity poslancov, zníženia ich počtu zo 150 na 50 či okresania ich platov o polovicu.

“Veď hlasujú ako cvičené opičky,” písal o poslancoch.

O tom, že by sa cez svoje postrehy v novinách mohol Matovič opäť prihovárať ľuďom, sa uvažovalo aj o jedenásť rokov neskôr, keď sa Matovič stal v marci 2020 premiérom. Nie však v sieti 36 regionálnych týždenníkoch, ktoré Matovičovci predali v roku 2017.

Zajímavost :  Dostálová: Na rozvoj cestovního ruchu dá MMR 1,2 mld. Kč ročně

Matovič chcel zriadiť vládne noviny – mesačne by sa ich tlačili dva milióny, mali by 32 strán a ľudia by si ich našli v schránkach. Informovať mali o činnosti vlády a o peniazoch, s ktorými hospodária ministerstvá. Platili by ich z rozpočtu úradu vlády a Matovič sľuboval, že by nešlo o propagandu.

Médiá totiž podľa neho o konaní vlády zverejnia len „vytrhnuté kúsky”.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO