Vlhová nezažije masaker. Neznamená to, že si pospí dlhšie

ZAUCHENSEE, BRATISLAVA. Petra Vlhová splnila prvý cieľ v aktuálnej sezóne, keď si s riadnym predstihom zabezpečila vo Svetovom pohári malý glóbus za slalom.

„Malý cieľ má splnený, teraz sa sústreďujeme na veľký. Už sa dostala do polovice schodov a teraz musí prísť nakoniec,“ povedal pre Zväz slovenského lyžovania jej slovenský tréner Matej Gemza.

Hlavným cieľom v sezóne sú olympijské hry v Pekingu. Do ich začiatku ostávajú tri týždne a celkovo sedem pretekov vo Svetovom pohári.

Slovenská lyžiarka pôjde s najväčšou pravdepodobnosťou päť z nich. Najbližšie cez víkend v rakúskom Zauchensee, kde sú na programe rýchlostné disciplíny.

V sobotu o 10.45 zjazd a v nedeľu o 11.30 super-G.

Ubudlo časť tlaku, pribudlo sebavedomie

Vôbec prvýkrát v ročníku pôjde rýchlostné súťaže. Na chvíľu z nej opadne tlak, ktorý má v technických disciplínach. V nich zakaždým túži bojovať o víťazstvo.

„Zauchensee berieme ako rozjazdenie a aklimatizáciu v tomto novom svete pre nás technikov,“ priblížil Gemza.

„V slalome je Petra najlepšia, ale teraz potrebuje preladiť na rýchlosť a získať cit pre sklz. Aj to bude jeden z cieľov na olympiáde,“ doplnil švajčiarsky tréner Mauro Pini.

Vlhovej trénerom sa stal pred aktuálnou sezónou.

„Je dobré, že pred olympiádou už máme glóbus v kapse. Časť tlaku je preč a pribudlo nám sebavedomie,“ opisuje Pini.

Cez víkend nezažije tradičný masaker

Hoci slovenská lyžiarka vo štvrtok i piatok trénuje v Zauchensee zjazd a cez víkend má na programe dvojo pretekov, nebudú pre ňu natoľko stresujúce.

„Súťažný deň v technických disciplínach je masaker,priznala Vlhová vo svojej autobiografii.

Celý článek zde |