Vlhová prehrala súboj o druhé miesto. Jarné podmienky jej nesedeli

BRATISLAVA, SOLDEU. Vyhrala posledných šesť pretekov obrovského slalomu, vrátane majstrovstiev sveta.

Americká reprezentantka Mikaela Shiffrinová potvrdila úžasnú formu a dominovala aj vo finále Svetového pohára v andorrskom stredisku Soldeu.

Bohužiaľ, slovenská lyžiarka Petra Vlhová nedokončila prvé kolo a z pretekov vypadla. Víťazka sobotňajšieho slalomu útočila na druhé miesto v disciplíne i v celkovom hodnotení.

Výpadok ju odsunul na tretiu priečku v boji o veľký glóbus a štvrtú priečku v obrovskom slalome. 

Terénne nerovnosti rozhodovali

Nórsky tréner pripravil pre lyžiarky členitú trať prvého kola, kde naplno využil terénne vlny na zjazdovke. Pretekárky však mali dostatok času na fázovanie oblúkov. 

„Dôležitá bude plynulosť a agresivita. Nemôžu to však s agresivitou preháňať,“ varovala bývalá lyžiarka a expertka Eva Kurfürstová. 

S číslom jedna vyrazila Shiffrinová. Američanka držala vysokú stopu a využila štartové číslo. 

„Cítim sa veľmi dobre. Som spokojná, že som v čele po prvom kole. Myslela som iba na základné veci, aby som neurobila nejakú chybu.

So štartovým číslo jeden neviete, ako vyzerá trať v plnej rýchlosti. Dnes to bola výhoda. Snažila som sa byť aktívna a využiť tvrdú podložku na trati,“ povedala Shiffrinová pre Eurosport. 

Ďalšie lyžiarky už nedokázali nadviazať na plynulú jazdy istej držiteľky malého glóbusu za disciplínu. Problém im robila terénna vlna vo vrchnej časti trati. 

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO