Vlhová sa vo Flachau nepredstaví. Slalom zrušili pre zlú pandemickú situáciu

FLACHAU. Nočný slalom Svetového pohára alpských lyžiarok, ktorý je na programe v utorok 11. januára, sa neuskutoční vo Flachau.

V rakúskom rezorte je sedemdňová incidencia prípadov ochorenia covid-19 cez 7600. Slovenka Petra Vlhová na prestížnom podujatí triumfovala v rokoch 2019 a 2020, vlani skončila štvrtá.

Rakúsky lyžiarsky zväz (ÖSV) a Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) hľadajú náhradné dejisko.

„Pre veľký počet koronavírusových infekcií sme sa rozhodli zobrať odporúčanie úradov spolkovej krajiny Salzbursko veľmi vážne a vo Flachau sa preteky konať nebudú,“ citoval zo stanoviska ÖSV portál ORF.

„Ostatné podujatia Svetového pohára, ktoré sa uskutočnia v okolí Salzburgu v nadchádzajúcom týždni, čiže preteky zjazdárok v Zauchensee 13.- 16. januára, ako aj podujatie v snoubordingu v Bad Gasteine 11.- 12. januára, zatiaľ zostávajú v pláne so striktným konceptom prevencie voči ochoreniu koronavírusu,“ doplnil zdroj.

Lyžiarky sa cez víkend 8. a 9. januára predstavia v obrovskom slalome a slalome v Kranjskej Gore. Takisto slovinskí organizátori museli hľadať náhradné dejisko, v Maribore by sa nemohlo súťažiť pre nepriaznivé snehové podmienky.

Celý článek zde |