Vlhová ťažko hľadala slová. Také chyby ešte v sezóne neurobila, vraví expertka

KRANJSKA GORA, BRATISLAVA. Na jej tvári bolo vidieť sklamanie i miernu frustráciu. Petra Vlhová zažívala pocity, ktoré už dlhšie nepoznala.

V obrovskom slalome Svetového pohára v Kranjskej Gore skončila pätnásta. Na podobné umiestnenie v technických disciplínach nie je príliš zvyknutá.

Keď dokončila obrovský slalom, horší výsledok v ňom zaznamenala naposledy pred štyrmi rokmi v Kronplatzi, keď bola na 23. mieste.

V Kranjskej Gore zaostala za víťaznou Švédkou Sarou Hectorovou o 2,55 sekundy. Druhá skončila Tessa Worleyová z Francúzska a tretia Talianka Marta Bassinová.

Bohužiaľ, išla som strašne zle

Pred dvoma rokmi skončila Vlhová v obrovskom slalome druhá. Vlani sa však v slovinskom stredisku trápila. Na ľadovej trati bola štvrtá a desiata. Tentoraz skončila až pätnásta.

„Fuuu, tak mohlo to byť aj lepšie. Dnes to dopadlo takto. Trochu som sa trápila prvé aj druhé kolo,“ reagovala Vlhová pre JOJ Šport.

Slovenská lyžiarka hľadala ťažko slová. Bolo vidieť, že je sklamaná. Už po úvodnom kole bola pätnásta. Po jazde si prstom pobúchala po prilbe.

„Od začiatku až do cieľa som sa trápila a bojovala s traťou. Je strašne rozbitá a nie je tam žiadne svetlo. Bohužiaľ, išla som strašne zle,“ reagovala Slovenka.

Také chyby sme ešte nevideli

Deň pred pretekmi zrušili v Kranjskej Gore tréningy, čo však podľa slovenskej lyžiarky nemalo žiadny vplyv na jej prvé kolo.

„To nie, keď je takto, trápim sa s týmito podmienkami. Uvidíme, čo druhé kolo,“ povzdychla si 26-ročná Liptáčka.

V druhom kole Vlhová bojovala, išla agresívnejšie, ale opäť sa nevyhla viacerým drobným zaváhaniam.

„Bola často v záklone. Také chyby sme u Petry ešte v aktuálnej sezóne nevideli,“ priznala spolukomentátorka JOJ Šport Jana Wolnerová.

Trápilo ju svetlo i materiál

Hlavným problémom bolo, že v slovinskom stredisku je kopec odklonený, takže naň celú zimu nesvieti slnko. Je v chládku.

„Je to špecifické, keďže celý kopec je v tieni. Ráno nie je svetlo, je to náročnejšie. Druhé kolo bolo lepšie, ale mne to dnes nevyšlo. To je celé,“ opísala Vlhová pre Zväz slovenského lyžovania.

Petru Vlhovú podporovali v Kranjskej Gore aj slovenskí fanúšikovia. (Autor: TASR)

„Trápila som sa aj s materiálom. Pocity sú zmiešané, keďže mi to nevyšlo podľa predstáv. Hádžem to za hlavu a zajtra ma čaká nový deň,“ dodala.

V obrovskom slalome bola v aktuálnej sezóne doteraz tretia v Söldene, štvrtá a piata v Courcheveli, druhá v Lienzi a teraz pätnásta v Kranjskej Gore.

V hodnotení disciplíny je vo Svetovom pohár s 251 bodmi štvrtá. Hectorová má 362 bodov, Shiffrinová 316 bodov a Worleyová 307 bodov.

Ihneď sa preorientuje na slalom

V nedeľu je v Kranjskej Gore na programe slalom (1. kolo o 9.30 h, 2. kolo o 12.30 h), v ktorom je Vlhová v aktuálnej sezóne suverénna.

Z piatich slalomov vyhrala štyri. Len v Killingtone skončila druhá. „Snažím sa ihneď preorientovať na slalom,“ načrtla Vlhová po pretekoch.

„Idem hneď na krátky tréning na trati, kde sme jazdili obrovský slalom. Tréneri mi postavia pár bránok a trochu si ťukneme,“ doplnila.

V predvlani v slovinskom stredisku v slalome zvíťazila, keď sa vysporiadala sa aj s horšou viditeľnosťou.

„Najmä ráno je viditeľnosť veľmi slabá. Budem sa snažiť to neriešiť a bojovať naplno. Zajtra je nový deň, treba sa dobre vyspať, zobudiť a ísť naplno,“ naznačila Slovenka.

Celý článek zde |