Volkswagen predal za pol roka vyše 170-tisíc elektromobilov

Nemecká automobilka Volkswagen predala za 1. polrok celosvetovo takmer 171.000 plne elektrických vozidiel. V porovnaní s 1. polrokom predchádzajúceho roka to predstavuje takmer trojnásobný rast.

Spoločnosť v utorok informovala, že od januára do konca júna dodala zákazníkom vo svete 170.939 elektromobilov. Výsledky podporil najmä vysoký dopyt na európskom trhu, ktorý bol pre pandémiu nového koronavírusu na začiatku minulého roka takmer úplne odstavený.

Zajímavost :  Teplárna Planá zadala zakázku za 550 milionů korun. Výsledkem bude přechod od uhlí k biomase

Firma počíta s rastom aj v ďalších mesiacoch roka. Veľa si sľubuje od čínskeho trhu, na ktorom sa predaj elektromobilov viac než zdvojnásobil.

Ako uviedol šéf odbytu Volkswagenu Christian Dahlheim, očakávajú, že tento rok spoločnosť dodá zákazníkom prvýkrát zhruba milión elektrifikovaných vozidiel. To znamená plne elektrických áut aj plug-in hybridov. Celoročný cieľ pre čisto elektrické vozidlá firma nezverejnila.

#SpajaNasZodpovednost
Vaša podpora zabezpečí, aby náš obsah zostal naďalej odomknutý aj pre ľudí, ktorí si to finančne nemôžu dovoliť. Podporou Aktuality PLUS získate novú knihu o vyčíňaní mafie – Zahrabaná pravda od 0.99€.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Ceny ropy dnes klesají, trh reaguje na zprávu, že Saúdská...