Vyhrajte iPhone 13 s refinancováním REFIXO

Rychle rostoucí ceny dělají vrásky nejedné tuzemské domácnosti. Je logické, že hledají, jak ušetřit. Jako správný tah se může ukázat refinancování spotřebitelských půjček, kreditních karet nebo kontokorentů. Že díky refinancování může zůstat v domácím rozpočtu skutečně víc peněz, dokazují čísla.

V průměru každému druhému Čechovi, který refinancoval spotřebitelský úvěr, přineslo využití této služby do peněženky mezi dvěma až deseti tisíci korun. Každý čtvrtý ušetřil refinancováním dokonce přes deset tisíc korun. Ty by jinak skončily u různých finančních institucí na úhradu zbytečně drahých splátek a poplatků. Zjistila to Expobank CZ v nedávném průzkumu mezi tisícovkou respondentů se spotřebitelskými úvěry.

Logo Expobank CZ

„Refinancování spočívá v tom, že si aktuálně splácené spotřebitelské úvěry převedete do jiné banky, kde získáte lepší podmínky. Takže místo toho, abyste například spláceli jednu půjčku s úrokovou sazbou řekněme šest či sedm procent ročně a k tomu kreditní kartu, kde bývá roční úroková sazba kolem dvaceti procent, splácíte díky refinancování jen jeden sloučený úvěr s pevnou roční úrokovou sazbou například pouhých 3,49 procenta při řádném splácení. To může dělat rozdíl i desetitisíců korun, které takto jednoduše ušetříte,“ popisuje Ondřej Makovec, vedoucí týmu spotřebitelských úvěrů v Expobank CZ.

O refinancování slyšelo podle průzkumu pro Expobank CZ, která podle dostupných informací brzy změní vlastníka, devět respondentů z deseti a podobný počet souhlasí s názorem, že jde o vhodný způsob, jak ušetřit. Službu dosud využila třetina z nich.

Kompletně vyřídit refinancování lze v současnosti po internetu stejně snadno a rychle, jako si po internetu založíte běžný účet.

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Můžete nás sledovat i na sociálních sítích. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag,… Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Vytisknout

Celý článek zde |