Vykurovanie plynom? Ľudia hľadajú aj iné možnosti

14. jún 2022 o 11:07  I Platený obsah

Rastie dopyt po tepelných čerpadlách a hybridných systémoch.

Staviate alebo rekonštruujete a potrebujete vyriešiť vykurovanie? Ak uvažujete nad tepelným čerpadlom, možno to nebude také jednoduché. Výber zariadení je menší a niekedy sa na dodanie čaká.

Ľudia sa čoraz viac zaujímajú o zariadenia na vykurovanie a ohrev vody, ktoré využívajú iný zdroj energie, ako je zemný plyn. Potvrdzujú to skúsenosti výrobcov aj predajcov rôznych vykurovacích zariadení. Výrobcovia tepelných čerpadiel napríklad hlásia v posledných mesiacoch až extrémny nárast záujmu a predĺženie lehôt na dodávku niektorých zariadení aj na niekoľko mesiacov.

Príklon k neplynovým riešeniam bol evidentný už dlhšie. Jedným z dôvodov bol aj prechod na nové kritériá pre energetickú náročnosť budov. Od minulého roka musia novostavby domov spĺňať kritériá pre energetickú triedu A0 a jednou z možností, ako triedu ľahšie dosiahnuť, je vzdať sa plynu pri vykurovaní a ohreve vody.

Významnou motiváciou bola aj podpora domácností, ktoré využívajú obnoviteľné zdroje energie v rámci projektu Zelená domácnostiam. Nedávne udalosti na Ukrajine a neistota okolo dodávok zemného plynu trend odklonu od plynu ešte posilnili.

Záujem o čerpadlá rastie už dlhšie

Celý článek zde |