Vznikající vláda odmítla zavření škol i povinné očkování podle věku, chce uznávat PCR

Zvýšený zájem o očkování proti covidu-19 v největších pražských centrech bez registrace pokračoval po sobotním náporu také v neděli. Nejdelší byla fronta na jednodávkovou vakcínu Janssen v očkovacím místě ve vestibulu hlavního nádraží. Pracovník ostrahy na nádraží podobně jako v sobotu odhadl čekací dobu na několik hodin, čekajících lidí bylo po poledni jen nepatrně méně než v sobotu. Velkou část tvořili cizinci. V sobotu očkování v Česku podstoupilo 15 346 lidí, zhruba o 2300 více než před týdnem. 

Očkovací místo na pražském hlavním nádraží provozuje Fakultní nemocnice Bulovka. Její mluvčí Eva Libigerová řekla, že jeho pracovníci v posledních dnech očkují zhruba 500 lidí za den.

Na dalším velkém očkovacím místě bez registrace v obchodním centru Westfield Chodov byla fronta před polednem podle pracovnice očkovacího centra zhruba na hodinu a postupně se krátila. V sobotu byla v ten samý čas delší, lidé museli počítat minimálně s hodinou a půl. Řada čekajících přiznávala, že je k očkování proti covidu přinutily okolnosti, hlavně zpřísnění protiepidemických opatření. Na Chodově se očkuje dvoudávkovou vakcínou Pfizer, mohou ji dostat zájemci od 16 let. Převážnou část čekajících tvořili mladí lidé.

Prakticky bez čekání byli po poledni odbavováni zájemci o očkování v Kongresovém centru na Vyšehradě. Před tímto víkendem rozšířilo provozní dobu a zvýšilo kapacitu očkování. „Vzhledem k vývoji pandemické situace máme mimořádně otevřeno o víkendu 20. až 21.11. každý den od 8:00 do 20:00. Očkujeme i bez registrace. K dispozici jsou jednodávkové vakcíny Janssen i dvoudávkové vakcíny Comirnaty (Pfizer),“ uvedla na webu společnost Medicon, která očkovací centrum provozuje.

Na Vyšehrad zamířil také pětadvacetiletý Petr, který dosud očkován nebyl. „Původně jsem měl v plánu se nechat jít očkovat na hlavní nádraží, ale když jsem to tam viděl, tak mi kamarádka poradila jít sem,“ řekl ČTK. Očkovat se nechává především kvůli tomu, že rád plave, a od pondělí mu už do bazénu nebude stačit jen test. „Nesouhlasím s tím, ale co můžu dělat,“ dodal.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO