Za čtvrtek v Česku přibylo 227 případů koronaviru, opět méně než před týdnem

Výběr dnešních událostí, které se týkají koronavirové krize:

Testy v pátek odhalily v Česku 278 nových případů koronaviru, to je o 115 víc než ve stejný den minulého týdne. Všechny tři pracovní dny tohoto týdne se denní nárůst nakažených pohyboval nad dvě stovky. Počet lidí, kteří jsou s covidem v nemocnicích, ale neroste. Ministerstvo zdravotnictví jich nyní podle údajů na webu eviduje 35, z toho čtyři ve vážném stavu, před týdnem bylo hospitalizovaných 38. Minimální či nulová je v poslední době úmrtnost s nemocí covid-19. Reprodukční číslo oproti předchozímu dni mírně vzrostlo na 1,27 z necelých 1,22. Nad hodnotou jedna, která ukazuje na zrychlování šíření epidemie, je od konce června.

Zajímavost :  Vláda považuje reformovaná pravidla hazardu za úspěšná. Nepřítel ale teď číhá na internetu

Dokončené očkování proti covidu-19 má v Česku víc než třetina populace, přes 3,7 milionu lidí. Dalších 1,4 milionu obyvatel je očkováno částečně. Celkově zdravotníci v ČR podali zhruba 8,8 milionu dávek vakcín. Za pátek aplikovali 91.618 dávek, zhruba o 17 700 méně než předchozí týden, údaje se ale ještě zpětně zpravidla navyšují. V mezitýdenním srovnání ubylo i provedených testů, tento pátek jich bylo přes 123 000, z toho necelá třetina byla provedena spolehlivější PCR metodou, ostatní byly antigenní.

Správa státních hmotných rezerv vypsala zakázku na pořízení 4,2 milionu antigenních testů na covid, kterými se budou školáci testovat v září na začátku školního roku. Dalších 1,6 milionu testů podle něj bude rezerva pro případné dodatečné testování. Tendr byl vypsán v pátek večer, nabídky mohou zájemci podávat do středy 21. července.

Zajímavost :  Netflix téměř zdvojnásobil zisk, růst počtu předplatitelů ale zpomaluje

Několik lidí se v Česku předávkovalo lékem s obsahem ivermektinu, který se používá jako antiparazitikum a experimentálně byl podáván při léčbě covidu-19. Několik lidí také užívalo veterinární přípravek s obsahem této účinné látky. Uvedla to mluvčí Státního ústavu pro kontrolu léčiv Klára Brunclíková. Ústav rovněž řeší případy, kdy lidé nabízeli tento lék, který je na lékařský předpis, přes inzerát. Hrozí jim pokuty.

Zajímavost :  Přehledně novinky v exekucích: nejdůležitější změny v zákoně od příštího roku

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO